Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
troi schreef:Ik snap dat het idee van dekken erg leuk is maar ook al heeft hij goede papieren dan zal hij nog wel goedgekeurd moeten worden voor het stamboek. De meesten brengen hun hengstje dan een paar maanden naar een trainingstal om beter in de bespiering te komen en het voorbrengen goed aan te leren. Dat is namelijk nog niet zo gemakkelijk. Maar je snapt wel, dat is behoorlijk duur.Zelfs als je hem niet naar een trainer brengt dan nog heb je te maken met inschrijving op een hengstenkeuring, vervoer en alle materialen die je daarvoor aan moet schaffen. Ook nog steeds erg veel geld dus. Heb je dat er wel voor over?
Als je daar geen zin in heb zou ik hem lekker laten castreren. Heeft hij geen last meer van zijn hormonen en gaat het scherpe randje van het willen domineren er vaak vanaf. Fijn voor je Dpony en ook fijn voor jullie want uiteindelijk gaat hij ook proberen jullie de baas te worden als hengst. Geen probleem voor mensen die veel ervaring hebben en heel streng zijn maar voor minder ervaren mensen is dit ontzettend moeilijk!

Persevero schreef:zoals hierboven al gezegd zal het hengstje even de rangorde moeten bepalen dat hoort er wel een beetje bij. Vaak kunje de scherpe randjes er al af halen door ze eerst in een stal ofzo naast elkaar te zetten. dan leren ze elkaar kennen. Maar begrijp dat dat niet echt het probleem is.
hoe is het hengstje bij jou in de hand? luisterd hij goed en heb je echt respect van hem? En dan moet je echt even kritisch zijn naar jezelf.
Hier een beetje een algemene visie van mij wil niet zeggen dat het bij jou zo is hoor maar dit is wat ik vaak gezien heb. De grootste reden waarom een hengst moeilijk is is omdat mensen niet altijd weten wat echt respect hebben van een paard is. of omdat ze niet berijpen waarom een hengst reageert zoals hij doet. en wat de grenzen zijn waar binnen hij zijn hormonale uiting kan laten gaan.
De meesten kunnen wel vertellen dat als hij gaat steigeren ed dat je door moet pakken, mja dat is natuurlijk ook wel voor de hand liggend. Maar er gaat bij veel hengsten nog een hele lading aan testen aan vooraf voordat hij überhaupt denk om bij je te gaan steigeren. dat heeft met hele kleine dingen te maken, zoals zijn positie wanneer hij door de stal begeleid wordt, respect tijdens het voeren, stilstaan met opstijgen, longeren enz. Hoeveel lichaamstaal of kracht moet je gebruiken om hem te laten doen wat je wil? Als ik een paard bij mijn hengst in de bak zet dan kan ik hem bijna met mijn ogen op afstand houden.
En ook heel belangrijk hoe relaxt kun je zelf blijven wanneer je een hengst in de handen hebt. Hij verdient wel een eerlijke behandeling waarbij hij in principe gewoon een paard is, sommige mensen houden een hengst vast alsof het een monster is, ze spannen alles samen en kunnen nog net adem halen. Daarbij is er geen vertrouwen van de begeleider naar hem. waarom zou dat andersom dan wel zo zijn?
in mijn ervaring ligt de sleutel tot het houden van een hengst vooral in: het goed kunnen lezen van paarden, met alles en dan ook en kleine pietluttige dingen helder duidelijk te zijn. En vooral heel belangrijk een assertieve houding, denk dat vooral dat het meest moeilijke is. Hoeveel mensen op de arbeidsmarkt kampen niet met het probleem assertiever te willen zijn.