1. Ga je alleen of in groep of met 2 ofzo? Dit kan een groot verschil uitmaken! Probeer zoveel mogelijk buitenritten te maken zodat je verschillende situaties meemaakt en weet hoe daarop te reageren. Als je haar tegenhoudt begint ze dan te dribbelen of onrustig te worden (kan zijn omdat ze zoveel zin heeft om te racen), maar probeer haar eerst te leren om de wandelingen rustig te doen. Zolang je geen controle hebt over je paard tijdens dat racen vind ik dat persoonlijk gevaarlijk. Persoonlijk zou ik proberen om eerst zoveel mogelijk alles in stap te doen tot dat ze dit rustig doet en je met lange teugel rustig kan stappen zonder dat ze wil gaan crossen. Dan doe je dat in draf, hou ze rustig bij jou en blijf dit doen tot ook dit in volledige ontspanning gaat zonder dat je je paard moet tegenhouden. Ga ook nooit op dezelfde plekken crossen. Zo gaat je paard op de duur weten waar ze mag crosse en al zenuwachtig beginnen worden en gaat ze misschien al vertrekken voor je dat wil en ben je de controle kwijt
Tenzij je echt zeker bent dat je haar op elk moment kan stoppen. Een vriendin van mij heeft ook zo'n paard en zij is nu al enige tijd bezig met de buitenritten in stap te doen en nu begint haar paard dit rustig te doen zonder de drang om te racen. Verder kan je ook eens kijken naar de voeding want ook bij mijn vriendin was de voeding hier mee de oorzaak voor. Verandering van voer en ze kreeg een rustiger paard!
2. Het feit dat je pony te dik heeft niet persé te maken met het feit dat ze haar benen nog niet zo strekt. Kijk hier ook eens naar je voeding en beweging. Minder en/of ander krachtvoer en meer beweging gaan in ieder geval al goed doen aan haar gewicht. Door training bouw je conditie en spieren op. Als je paard geen aanleg heeft om te kunnen strekken (dit had mijn paard ook niet echt) vergt dit veel training. Om het kort uit te leggen, je moet een goede verzameling hebben in draf, je paard moet zijn achterhand, wat zijn motor is, goed gebruiken en van daaruit mooi opgericht zijn vooraan, zijn rug gebruiken enz en zo kan je werken aan de gestrekte draf. Voor mijn paard was dit heel intensief en heeft dit lang geduurd. Hij kon wel gewoon netjes strekken maar dat wauw gevoel, dat zweven, daar had hij het gewoon moeilijk mee dus ik heb ook nooit van hem verwacht dat ik op wedstrijd ineens een 8 zou krijgen maar na jaren trainen was het verschil duidelijk en waren we blij met een 7 
3. Ik denk dat je dit het beste gaat leren als je een goede lesgever hebt die je dit al doende kan uitleggen 
4. Ik wil je zeker niet afbreken maar aan je verschillende vragen merk ik dat het nog veel te vroeg is om aan een galopwissel te beginnen! Je bedoelt hier de vliegende toch hé? Al is het voor de eenvoudige ook nog veel te vroeg. Je paard moet in galop constant zijn, mooi de achterhand eronder, kunnen verzamelen, los zijn in zijn hals enz.
5. Waarschijnlijk valt je pony uiteen wanneer je naar halt rijdt, drukt zijn rug weg en vandaar ook zijn hoofd omhoog. Probeer eerst stap-halt veel te oefenen. En het is niet omdat je halt houdt dat je enkel met je handen moet werken om je pony aan de teugel te krijgen. Altijd van achter naar voor rijden ook al doet je pony dan eens een pasje stap! Probeer in galop vooral op de grote volte te oefenen en met een goede lesgever die je hierbij kan helpen en met een goede dosis geduld kom je er wel!! Succes!!