Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
AngelofLove schreef:er zijn ook wormtabletten, het schijnt dat paarden die zo pakken alsof het snoepjes zijn. Ik heb er verder geen ervaring mee maar wellicht een oplossing?
Bij ons op stal is er ook 1 paard die een ramp is met wormkuren en hij krijgt altijd zijn wormkuur in een uitgeholde appel, men wordt creatief als niets lukt, hahaha
Megamutsj schreef:In slobber spuiten, goed doorroeren en zo geven.
Mijn paard is ook een ramp erin, heb werkelijk alles geprobeerd! Maar in slobber eet ze het super
Sonja schreef:Oei da's dan een héél extreme NehnaDagmar. En door slobber of appelmoes vreet 'ie het dan waarschijnlijk ook niet?
Al eens aan de veearts gevraagd of er geen enting tegen wormen bestaat inmiddels? Want bij zoeentje krijg je er dus niks in.
Alternatief zou kunnen zijn om middels kruiden de wormen te bestrijden (en die door z'm muesli te doen) en regelmatig wormeitelling te doen.
Lies21 schreef:Idd IN iets stoppen.
Mijn paard WAS kopshout, ik deed wormenspuit in een boterham en gaf hem die.
Er zijn genoeg ideen op te doen zo.
Toch vind ik dat je wel wat kan doen aan dat kopschuwe gedrag. Probeer langzaam en met regelmaat steeds meer met zijn hoofd te doen. Elke keer belonen en stapje voor stapje, dan word het vast beter!
geerke schreef:ik meng het ook altijd door het voer...behalve de equest pramox...dat eten ze niet.
Een scheut levertraan olie en wat appelazijn,dan proeven ze het niet meer.
Wel van te voren dat al door het voer doen,vooral de levertraan moeten ze aan wennen.
boefie schreef:Iemand heeft mij ooit verteld dat ze de wormkuur in de drinkbak deed, dat werkte heel goed.
Ik heb het zelf nooit geprobeerd en ze drinken bij bij uit een gezamenlijke bak of uit een speciekuip dus dat werkt niet. Je moet wel zo'n klein automatisch bakje hebben.