Ik heb een lieve 4 jarige ruin alleen het gekke is dat als ik bij z'n stal aankom, dan begroet ik hem meestal dan kijkt ie boos, oren plat en dan wil die nog wel eens gaan dreigen door z'n tanden te laten klapperen. Maar zodra ik de staldeur open doe, kijkt heel vrolijk, komt ie een knuffel halen en is op zoek naar wat lekkers. Kan dan zo een touwtje vastklikken en hem uit de stal halen. Op de vorige stal deed hij ook zo. Waarom doet hij dit en moet ik dit negeren of juist bestraffen? Ik negeer het meestal want negatieve aandacht is ook aandacht.
La_ruette
Berichten: 350
Geregistreerd: 29-10-08
Woonplaats: Piershil
Geplaatst: 27-12-10 16:46
Misschien staat je paard niet graag op stal en vind hij het fijn als je hem er uit haalt? Wat is je eigen gevoel er over?
Lotusbloemm
Berichten: 197
Geregistreerd: 25-05-09
Geplaatst: 27-12-10 16:46
In principe negeer je dit gedrag al door toch gewoon zn stal in te gaan, waarna hij weer gewoon doet. Dat werkt dus blijkbaar.
hafjelinger
Berichten: 4375
Geregistreerd: 02-02-08
Woonplaats: Utrecht
Geplaatst: 27-12-10 16:47
Misschien ooit een slechte ervaring gehad met langslopende mensen?
dressagelady
Berichten: 6205
Geregistreerd: 19-08-04
Geplaatst: 27-12-10 16:47
Ik heb er ook zo een, onwijs nukkige merrie die slaat en dreigt in de stal. Maakt ook de ganse dag ruzie met paarden die links en rechts van haar staan. Ik negeer het meestal, het is bij haar puur onzekerheid, want ze heeft in het verleden een paar keer flink klappen gehad toen ze in de stal stond.
Motje11
Berichten: 2264
Geregistreerd: 25-04-07
Woonplaats: Nijbroek
Geplaatst: 27-12-10 18:15
Dit komt wel eens vaker voor. Negeren is het beste. Vaak is het een soort onzekerheid. Treed kordaat op, dan zal het minder worden. Maar zo te horen doe je dat al als je de stal binnenkomt. Fijn toch, dat het dan over is? Ik zou me er weinig van aantrekken. Als hij het doet als je voor zijn stal staat te kletsen/begroeten zou ik dat zo kort mogelijk houden. Misschien zelfs een tijdje negeren (dus gewoon voorbijlopen) tot je zijn stal binnengaat.
(Het doet me trouwens een beetje denken aan honden die aan de lijn hartstikke gemeen blaffen naar andere honden, maar zodra ze los zijn gewoon vriendelijk zijn. Een beetje de veiligheid van "opsluiting".)
Zou het kunnen dat je paard lekkers krijgt (van jou of van anderen?). Paarden die met lekkers verwend worden, of veel uit de hand gevoerd worden, kunnen hier heel erg lastig, bozig en vervelend van worden. Verder denk ik wel eens dat paarden hun boks als hun domein/privacy zien. Dit zou natuurlijk ook mee kunnen spelen.
Ik denk niet dat hij van anderen iets krijgt, hij krijgt af en toe wat van mij ja. Het scheelt wel als ie buiten geweest is, hij heeft sowieso een periode stalrust moeten hebben ivm blessure.
_Babettee_
Berichten: 731
Geregistreerd: 31-03-10
Woonplaats: Antwerpen
Geplaatst: 02-01-11 15:27
Gewoon negeren, hang desnoods een bordje aan de stal "opgepast: bijtend paard" ofzo, dat de mensen weten dat ze maar beter van je paard afblijven. of sta je niet op een openbare stal ? succes
zolang hij het niet doet als je de stal inloopt, het gewoon blijven negeren, en proberen lekker vaak buiten te zetten, omdat je zegt dat het minder is als hij buiten is geweest
filavolta
Berichten: 5
Geregistreerd: 10-09-10
Geplaatst: 13-01-11 10:01
Okey, mijn paard (merrie) heeft constant heibel met de buurvrouw (allebei de kanten) heeft oren naar achter en soms ook plat als ik de stal in kom. heb bij 1 kant al een zeil tussen de speilen gedaan maar dat heeft weinig nut. ze wordt steeds nukkiger sinds die paarden naast haar staan, ook naar mij toe. wat kan ik het beste doen? alle stallen zijn bezet dus in een andere stal gaan staan kan niet..
De nickname van mijn merrie is Platoor , ze heeft stal- en voernijd, ik negeer haar gedrag uitgezonderd dat ze mij de kont toedraait, dat is not done !
filavolta
Berichten: 5
Geregistreerd: 10-09-10
Geplaatst: 13-01-11 10:29
marr_95: wat voor soort oefeningen bedoel je dan? Yfande: nou ken die van mij wel platoor 2 genoemd worden denk ik... dus jij loop gewoon de stal in en doet het halster om ook al kijkt ze zo "vriendelijk". doe ik nu wel en negeer het maar het geeft een rot gevoel.
yfande
Berichten: 1624
Geregistreerd: 21-02-04
Woonplaats: Boeskoolstedke
Geplaatst: 13-01-11 10:39
Ja, wel laat ik haar naar mij toekomen en als zij mij de kont toedraait dan krijgt ze een tik met het halster op de billen. Meestal gaan, zodra ze voor mij staat haar oren ook weer naar voren, dan buigt ze en kan ik haar het halster omdoen. Het is geen mooi gezicht, weet ik, maar het zit er nu een keer in, helaas.
bij mij blijven de oren alsnog wel eens naar achter staan als ik het halster om wil doen.. en gewoon de box in lopen doe ik wel, maar is het ergens niet idd haar domein?
yfande
Berichten: 1624
Geregistreerd: 21-02-04
Woonplaats: Boeskoolstedke
Geplaatst: 13-01-11 12:36
Ik blijf in principe in de staldeur staan, zoals gezegd, ik laat haar bij mij komen en dat werkt bij ons het beste en als ik echt de stal in moet, dan doe ik eerst het halster om en neem haar dan met mij mee, loop ik iig geen kans op een loszittend achterbeen Misschien moet ik er ook even bijvertellen dat ik de merrie pas sinds maar heb, paard heeft het volgens vorige eigenaresse bij de fokker niet makkelijk gehad, dus ik geef haar de tijd en de ruimte om aan mij te wennen en dat gaat ieder keer met kleine stapjes vooruit.