Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Baileys_7 schreef:je kan ook proberen om de voetjes naar voren omhoog te trekken, als ze dan trapt gewoon weer opnieuw proberen en belonen als ze het iets langer volhoud. Je staat dan minder in de trap zone van het paard, en de hoefsmid zal ook op deze manier vijlen.
Als dat eenmaal lukt is het een kleine overgang naar voetje geven naar achteren.
orange11 schreef:gewoon een touwtje om haar lip doen met zo´n stok der aan ben de naam vergeten
mijn pony wou een van zijn achtervoeten niet geven en toen bij de hoefsmid hebben ze zo´n ding om ze´n lip gedaan en hij dee het zo
en het is niet zielug
, dat is een methode en of het zielig is laat ik in het midden, maar ik denk dat het een noodzaak is om een paard z'n voetjes te leren geven. Dat is echt basic.
veiligheid gaat voor alles natuurlijk S__L schreef:Wij hebben een keer een halstertouw om het paard zijn achterbenen gedaan en een iemand deed net of die zijn achterbeen pakte en de andere trok aan het touw zodat het been omhoog kwam. Wel het been aan blijven aanraken zodat je paard wat voelt. Zodra het been rustig is en ontspannen weer rustig neer zetten en belonen!
tamary schreef:Last van rug/bekken/heupen kan achtervoetjes geven lastig maken. Verder neemt smid voetjes vaak hoger en meer naar opzij op. Dat kan pijnlijk zijn, omdat gewricht niet gebouwd is op die beweging en kan paard uit evenwicht brengen en gevoel geven omgegooid te worden. Protest is dan niks raars.
Oefen niet alleen het rustig optillen van het been op een hoogte die voor haar veilig voelt, maar simuleer ook het gewiebel en gewrik wat paard voelt bij het vijlen. Bij het uitkrabben heb je meestal de hoef vast, smid klemt been bij kootholte vast en hoef beweegt dan veel meer.
, laat staan dat hij ze al hoger heeft kunnen nemen.
cissy schreef:Doet ze het wel goed als je het zelf probeert?
Doe gewoon net of je zelf de hoefsmid bent en bouw dat gewoon langzaam uit.
Al doe je elke dag maar 1% beter dan de vorige, dan heb je maar 100 dagen nodig....![]()
Gewoon paar keer per dag oefenen en dan zul je zien dat het beter gaat, je was al met de stok en hand ook een heel eind gekomen dus ga daar mee door naar de volgende stap, met je handen en optillen, gelijk weer neerzetten als zij ontspant en dan weer herhalen.
Je moet zien te voorkomen dat ze gaat trekken want dat win je niet en dat werkt ook averechts, is niet makkelijk maar wel te proberen.