Ontzettend nukkig

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-04-10 18:48

Na aanleiding van mijn andere topic over luchtzuigen [MD] Eten en luchtzuigen *filmpje* start ik ook hier even een topic.


Mijn pony is altijd al ontzettend eenkennig geweest. Hij dult bijna niemand anders dan mij in zijn stal. Vreemde vind hij ook vreselijk. Ook hoor ik vaak dat hij chagrijnig en happerig is naar stalgenoten. Dit had ik nog nooit gezien want tegen mij is hij altijd vrolijk en opgewekt. Hij roept ook negen van de tien keer als hij mij ziet.
Komt gelijk naar me toe in galop als ik hem op de weide ga halen, en roept als ik weer ga.

Tot voorkort was hij bij mij nooit chagrijnig.
9 maanden geleden is hij geblesseerd geraakt, en heeft hij meer dan een half jaar stil gestaan.

Sindsdien is hij niet meer te genieten. Opzich een logische reactie op het stil staan.
Echter zijn we nu weer (voorzichtig) aan de gang.

Als ik hem aai vind hij niet fijn, als er een paard en of een mens voorbij loopt wordt hij pissig.
Hij vind bijna niets meer goed :n

Nu is hij nooit geen knuffel geweest, zo mag je hem ook absoluut niet in zijn neus blazen, dan vrees je voor je eigen neus..
Wanneer je gezicht ook maar iets richting zijn neus gaat, dan wordt hij al pisneidig..
(Is dat dominantie, of hoe moet ik dat zien?)

Anyway ik weet niet of dat laatste met het nukkig zijn te maken heeft, maar het wordt wel steeds erger.
Dat vind ik echt niet leuk..

Kan ik hier iets aan doen, of zal hij gewoon een ontzettende zuurpruim blijven?

Sassol

Berichten: 5254
Geregistreerd: 16-01-09
Woonplaats: Omg. Nijmegen

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-10 21:07

Natuurlijk valt dit ook weer op te bouwen.

Ik zou maar eens beginnen met hem geïnteresseerd in jou te krijgen. Als jij naar hem toe loopt en gaat aaien en hij vindt dat niet fijn, heeft ie alle recht om nukkig naar jou te doen.
Als jij hem negeert, je eigen ding gaat doen en hij is zo nieuwschierig dat ie aan je schouder komt snuffelen is hij degene die het contact komt zoeken. Het zou dan dus ook niet logisch zijn als hij dan nukkig reageert op contact.

Uiteraard dit niet in de wei gaan proberen, want dan zijn alle andere paardjes echt wel interessanter dan jij.

Dit blijven herhalen tot je steeds minder lang hoeft te wachten, zorg dus wel dat je enig vermaak hebt zodat je je niet verveelt als ie pas na een uur bij je komt kijken.

Mijn paard wordt trouwens ook boos als je op haar neus blaast, vindt ze gewoon niet fijn denk ik. Nou kan ik gelukkig de behoefte bedwingen om te blazen, dus geen problemen =)

En elk paard kan een knuffelpaard worden, kun je dik een jaar mee bezig zijn, maar dan heb je ook wat:)

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-04-10 21:10

Bedankt voor je reactie. Maar aandacht zoekt hij genoeg, hij komt vaak naar mij, volgt me ook overal ed.

Als ik met zijn benen of deken bezig bent komt hij ook altijd even kijken met zn hoofd wat ik aan het doen ben...

Wendy89
Berichten: 349
Geregistreerd: 24-09-09

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-04-10 21:07

Misschien beloningssysteem toepassen? Ik weet natuurlijk niet of het een angst is of dat hij het doet om je uit te dagen.. Anders zou ik hem gewoon afstraffen als hij een poging zou doen om je te bijten.. Doet hij dit niet, beloon hem dan.. Zorg dus dat als je op stal komt, altijd wat lekkers in je broekzak hebt, zodat je hem goed kan belonen.. Misschien dat het werkt.. Heb zelf ook een nukkige pony gehad, maar het nukkige was na het toepassen van dit helemaal verdwenen..

Het is dus wel belangrijk om te weten of het angst is of nukkigheid.. Want bij angst moet je natuurlijk niet gaan afstraffen

Veel succes!

ellepel

Berichten: 49139
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-04-10 19:41

hoe reageer je zelf op hem als hij nukkig doet??

kijk elk dier heeft zijn voorkeuren.
de een vind dit of dat niet zo geweldig en de andere weer wat anders.
prima,daar is niet zo veel mis mee en kun je ook rekening mee houden.

dat hij nukkig is in zijn stal is iets waar heel veel paarden "last"van hebben.
die stal is hun slaapkamer,zo moet je het zien.
als ze hun dutje daar staan te doen en jan en allemaal komt zomaar binnenwaaien,daar zou ik ook een humeur van krijgen.

ook prima en kun je best rekening mee houden.
weten je stalgenoten dat ook en houden ze daar rekening mee?

maar al te vaak zie ik dat sjaggerijnig paarden echt helemaal geen rust krijgen in hun stal.
want iedereen vind het dan weer nodig om dat af te leren en dat paard te gaan staan pesten "ómdat ie zo leuk boos kan kijken"

echt zo vreselijk he. :+

hij krijgt verder wel genoeg afleiding in de vorm van soortgenoten om zich heen en lekker buiten zijn?
wat voor blessure had hij eigenlijk en zou het kunnen dat hij daar nog last van heeft?

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-04-10 19:53

Luchtzuigers hebben over het algemeen last van maagproblemen, waarschijnlijk is hij daardoor ook ooit begonnen met luchtzuigen en het zou best eens kunnen dat hij nu weer last heeft van z'n maag. Ik heb een tijdje geleden een endoscopie laten doen bij mijn paard waaruit bleek dat ze een maagzweer had. Het was dat ze helemaal stopte met eten waardoor we dus een endoscopie hebben laten doen, want voor de rest kan je een maagzweer van buiten niet herkennen (op het luchtzuigen na). Maar ik merk nu pas (nu ze van de medicatie af is) wat voor een effect die maagzweer op haar karakter heeft gehad! Ik heb nu weer een opgewekt en vrolijk paard en het rijden is ook veel beter sinds de behandeling. Het hoeft natuurlijk niet dat jouw paard dit ook heeft en het is natuurlijk best vergezocht, maar de link tussen het luchtzuigen en zijn nukkige gedrag zou er best eens kunnen zijn ;) Om uit te proberen of hij daadwerkelijk last ervan heeft kan je hem een supplement als Groene Os Maagcompositum, Pronutrin of Gastro Aid geven, wie weet merk je wel verschil.
Laatst bijgewerkt door Anoniem op 10-04-10 19:55, in het totaal 1 keer bewerkt

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-04-10 19:54

in zijn stal laat ik hem met rust. Daar duld hij alleen mij :o

hij is nukkig wanneer je hem aait...
En tegen andere paarden.

Hij komt hele dagen buiten en sinds kort heeft hij ook weer een weidegenootje.

Hij heeft een griffelbeenfractuur gehad. Dit is in september gebeurd. Vandaag weer voor het eerdt een minuutje gedraafd. Veel mogen we dus nog niet doen en dat vind hij niet leuk..

Hij heeft vanaf zijn 2jr tot zijn 6e jaar alleen op een weiland gestaan, denk dat dat ook mee speelt.
Ook weet ik niet of hij vroeger wel goed gesocialiseerd is...

Tis er iig een met gebruiksaanwijzing :+

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-04-10 19:57

het is geen luchtzuiger zijn we achter.. :)

kans op een maagzweer is heel klein, DA vond een endoscopie niet nodig..

aeolusnr1
Berichten: 4303
Geregistreerd: 05-10-08
Woonplaats: St. Job in't Goor , Antwerpen , België

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-04-10 19:59

Ik ben het niet eens met wat de meesten hier zeggen, niet ieder paard vind het leuk om geknuffeld te worden, en daar heeft hij ook alle recht toe om dit niet fijn te vinden.
Als verzorger/trainer/ruiter moet je daar dan ook echt wel rekening mee houden.
Maar het aanvallend gedrag als je te dicht bij zijn neus komt of het niet braaf willen volgen , niet stoppen op jouw vraag, of ander niet gewenst gedrag naar jou toe, is eigenlijk een tekort aan respect naar jou toe.
Het is niet het paard die hier in fout is, want die gebruikt nu enkel de vrijheid die jij hem ook bied, wees meer een goede leider en je probleem is ineens opgelost.
Steek nooit de fout op iemand anders of op een ander paard of op het slechte weer of op eender wat, de fout zit bij jou .

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-04-10 20:10

hij valt mij niet aan, volgt mij keurig netjes en stopt wanneer hij moet stoppen. Alleen wil hij niet in zijn neus geblazen worden..

Ik ben niet opzoek naar rijles, want ik heb een goede instructrice.
Om even op je pb te reageren..

ellepel

Berichten: 49139
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-04-10 09:36

mijn poown heeft ook een griffelbeenfractuur gehad,dat is wel toevallig.
die was ook sjaggie toen hij weer hersteld was en zijn routine weer anders werd,daar moest hij even weer aan wennen

hij heeft dus vroeger alleen gestaan en later bij andere paarden?
in zijn blessure stond hij natuurlijk weer alleen.
kan zijn dat het daar zit. en dat hij weer wennen moet aan de veranderingen.

sjaggie mag, ik heb ook zo'n apparaat,maar respect voor jou moet er wel zijn.
doe je wel es wat grondwerk met hem?

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-04-10 10:12

ja? goh toevallig idd. hoe lang zijn jullie uit de roulatie geweest?

grondwerk doen we wel eens ja :j, dat pakt ie heel goed op :j

ellepel

Berichten: 49139
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-04-10 11:06

is alweer een paar jaar geleden hoor, begin november 2007 had hij zichzelf aangetikt en toen heeft hij 8 weken in een kleine paddock gestaan.
begin januari 2008 mocht hij weer naast de andere paarden in de wei en toen ben ik ook weer begonnne met wat stapwerk.
maar zijn blessure viel mee hoor,hoefde ook niet persé geopereerd te worden gelukkig.
ik heb heel rustig aan gedaan en tegen de zomer maakte ik weer buitenritjes en bleef het goed gaan met het been.

sinds wanneer zit je er weer op?
kan heel goed zijn dat hij wat stijf is door de rust en dat hij nu toch wat last heeft van spierpijn.

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-04-10 11:20

dat valt idd mee..

Hier is het in september gebeurd, spoedoperatie, aantal dagen kliniek etc etc.
Het ging hier letterlijk om leven en dood helaas..

Februari heb ik er voor het eerst weer opgezeten, voor wel 5 hele minuutjes :+
We hebben een ontzettend streng schema gekregen, nu inmiddels zitten we op 30 minuten stappen onder het zadel, wat voor hem een hele opgave is.
Hij wil aan het werk, rennen, tieren en springen, maar helaas mogen we enkel maar 2 x per week wat stappen..

Dus dat zou er ook heel goed mee van doen kunnen hebben..

ellepel

Berichten: 49139
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-04-10 11:23

hij is vast sjaggie omdat hij zijn energie niet kwijt kan.
zou heel goed kunnen hoor....


geef je hem wel wat minder krachtvoer nu?
en komt hij wel los in de wei?
of ook niet

wilde ik nog zeggen vanuit je andere topic, je zegt dat hij ook wel veel aan het ijzer likt he?
ik had gisteren de nieuwe ros gekocht en daar stond een heel artikel in over zout.
schijnt dat als ze daar wat tekort aan hebben ze aan voorwerpen gaan likken.
weet niet of je een liksteen in zijn stal hebt?

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-04-10 11:25

hij komt iedere dag op de weide, en krijgt een ieniemienie handje krachtvoer voor de smaak. Anders breekt hij de boel af ;)

Hij likt idd aan ijzer, maar aan alles.. mineralen heeft hij niet te kort, hij heeft twee verschillende likstenen in zijn stal,en die gebruikt hij zeer fanatiek :j

tis gewoon een apart figuur denk ik :+

ellepel

Berichten: 49139
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-04-10 11:35

dat zeker!!
niet elk paard is gelijk he?

het is voorjaar,zijn nu zeker wel meer paarden die wat sjaggie zijn, het winterseizoen was lang genoeg voor ze en ze verlangen naar de zomerwei.
als het weer straks beter is en ze er weer normaal uit kunnen word dat vanzelf beter.
zo ook met jouw pony wel.
denk nog even geduld hebben

Juangi

Berichten: 4704
Geregistreerd: 18-09-08
Woonplaats: Bureaustoel

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-04-10 11:38

Zit hij niet vast? Beweegt hij soepel? Misschien kan je hem (laten) masseren? Hier ook een nukkig paard, maar zo is ze altijd al geweest.

Saul

Berichten: 10565
Geregistreerd: 15-11-03
Woonplaats: Brabant

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-04-10 11:40

ook is hij reeds bij de fysio geweest haha.

Stiekem verzorg ik m wel goed hoor :D ;)

We zullen zien wat de tijd brengt,
denk dat we niet meer kunnen doen..

Juangi

Berichten: 4704
Geregistreerd: 18-09-08
Woonplaats: Bureaustoel

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-04-10 11:51

Nee, ik geloof zeker dat je hem goed verzorgt! Maar ik dacht, aangezien hij zo lang heeft stilgestaan en nu aan het werk is, dat huh misschien vastzit.

Heel veel succes he!

Lauura

Berichten: 3855
Geregistreerd: 03-05-09
Woonplaats: Assendelft

Re: Ontzettend nukkig

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-04-10 12:28

(Ik heb niet alle reacties gelezen)

Dat in zn neus blazen en met je gezicht naar zijn hoofd en dat hij dan boos wordt is heel logisch. Je zit dan in zijn gezichtsveld en dat wilt een paard niet. De ene reageert daar heel heftig op, Mick dus, en de ander reageert er bij niet op.
Ik denk ook als hij straks weer hele dagen naar buiten kan, want dat gaat hij toch? En jij weer lekker aan de slag gaat met hem dat het helemaal weer goed gaat komen. Mickey is natuurlijk volgens jou verhalen niet de makkelijkste :P
Ik zou ook gek worden als ik maar zo weinig kon lopen enzo. Het ligt echt niet aan jou verzorging hoor!