waarschijnlijk ziet je paard dit als een soort spel van 'wie er het eerst in is'. volgens mij is het ook een kwestie van dominantie, in dit geval leid jij hem dus niet de stal in maar hij jou.
als oplossing kun je eens proberen hem niet direct in de stal te zetten zoals hij gewend is, op die manier weet hij altijd automatisch wat er gaat gebeuren en kan precies inschatten wanneer hij de stal in kan springen. je zou bijvoorbeeld kunnen proberen je paard voor de verandering eens achterwaarts zijn stal in te parkeren, je zult zien dat je paard verbaasd is omdat er iets gebeurt wat hij niet verwacht had. creativiteit doet wonderen! het houdt je paard mentaal fit en zet hem aan het denken, zodat hij altijd fris is en, niet zoals jouw paard doet, dingen voor vanzelfsprekend beschouwen.
ik kan je nog talloze andere tips geven, maar ik ben meer van de 'natural' kant van paarden benaderen en ik weet niet of je daarin geinteresseerd bent en daarin gelooft. stuur me gerust een pm als je dat wel bent, roept u maar.