het kan zijn dat je paard dat vroeger een enge plaats vond, en omdat ze toen stilstond heeft ze dat nou als ritueel ingebouwd. misschien is ze nog bang, misschien ook niet. ik zou zeggen, probeer iets met creativiteit.
verander je routine van afstappen en de bak uitlopen, probeer het bijvoorbeeld eens achterwaarts. achterwaarts is voor een paard een redelijk lastige gang, waar hij echt bij moet nadenken. als hij nadenkt, kan hij niet tegelijk bang zijn. als ze al bang is, kun je dat dus zo oplossen. als ze niet bang is maar dit doet uit gewoonte, dan is het een leuke afwisseling voor haar. als je dingen interessant voor 'r houdt, dan neemt ze dingen niet voor vanzelfsprekend aan zoals ze wel doet met dat stilstaan.
kijk ook eens of ze het doet als je niet gereden hebt maar gewoon aan de hand aan het halster. dat kan je vertellen waar de problemen liggen.
get creative!