Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
ifever schreef:Moeilijke situatie, ik zou eerst uit zoeken of meerdere mensen hier van weten. Anders kan hij namelijk gelijk achterhalen dat jij naar de dierenbescherming gebelt hebt. En dan heb je nooit meer de optie zelf kopen of door andere laten kopen.
Je zegt zelf dat de shets in stands niet eens de normale basis behoeften krijgen, geen water, weinig eten, zien er slecht uit. De kans dat dat genoeg redenen zijn is groot, denk ik zo. De shets buiten weet ik niet, die hebben water, waarschijnlijk voldoende gras om te eten. Dus daar zal weinig voor gedaan worden, maa zullen waarschijnlijk wel in de gaten gehouden worden. Vee suc6 er mee, moeilijke keuze, je zou ze misschien sowieso kunnen bellen om advies.
detour schreef:MIsschien een advertentie plaatsen voor hem en de dieren gaan verkopen? Het zou toch prettig zijn als ze goed geplaatst kunnen worden?..
Judje schreef:Zelf zou ik wel de dierenbescherming bellen.
Als ze amper eten krijgen, in hun eigen stront staan en er verder helemaal niks mee gebeurd lijkt me dit genoeg voor hen.
Bij het doen van aangifte moet je je eigen gegevens wel achter laten, maar deze worden anoniem gehouden tegenover de 'verdachte'.
Marigold schreef:je kan ook dagelijks heengaan,
de stands uitmesten,
een waterbak voor de pony's neerzetten,
de pony's helpen door de vacht te komen,
vaker voer geven,
ze wormkuren geven (zo veel kost dat niet, 3 wormspuiten verdelen over de pony's)
hopelijk mag je dan gaandeweg steeds meer, zoals wandelen met de pony's die binnen staan.
en hopelijk die man overhalen ook deze pony's op het land te zetten.
vertel de eigenaar dat hij de pony's makkelijker verkoopt als ze netjes bekapt zijn en er goed uitzien.
succes, ik zou je zo komen helpen als je in de buurt zat.
en als ze er dan goed uitzien kan je aanbieden een adv. voor hem op Marktplaats te zetten.
detour schreef:En dat weet de eigenaar ook niet? Leeftijd en geslacht, zonder papier?.. vertellen dat er nog wel eea gedaan moet worden qua hoefverzorging? Gewoon open boek spelen? De dierenbescherming bellen is meteen wer zo desastreus..
joyce83 schreef:Nou ik zou toch eens met hem erover hebben wat hij wilt met de verkoop. Indien ze voor 50 euro te koop staan krijg je deze 'gevallen' makkelijker kwijt dan dat ze ook nog eens voor de hoofdprijs weg moeten. Maar ja dan is het nog goed zoeken voor een goed huis natuurlijk. Op zich denk ik als de paardjes eens de wei opkunnen en bekapt zijn dat ze dan ook weer meer waard zijn. Ik zou echt duidelijk proberen te maken dat in elk geval die drie op deze manier hun geld absoluut niet opbrengen. Misschien wil hij ze voor een goed huis wel zo afstaan?
Kapi_Dust schreef:ik zou zelf kijken of je actie kan ondernemen... dus gewoon met de eigenaar overleggen of je eventueel een verzorgster voor de shetjes mag zoeken en zodra ze er weer een beetje uitzien, dan pas verkopen, als de eigenaar dan niet al het inzicht heeft heo het wel moet.
Is er geen optie om de stand weg te halen zodat ze met zijn 3-en in een stal staan?
sonjim schreef:Heb je foto's van de pony's, dan zou ik inderdaad een advertentie zetten met zijn goedkeuring, met foto's en meer info. Stokmaat, gereden of betuigd, geslacht leeftijd en eventueel papieren en gechipt.