Alles wat de paarden bij hem doen linkt hij aan mensen.
Ik was dus afgelopen vrijdag naar de paarden gegaan.
Meestal als ik er ben komt de eigenaar even een praatje maken en vragen hoe het gaat en of er nog nieuws is enz.
Die vrijdag kwam hij dus weer ff.
Hij zei dat als ik naar de wei ging ik brokjes mee moest nemen.
Dus ik vroeg waarom in dat zou doen.
J zei dat de paarden dan eerder kwamen en je daar geen geplaar mee heeft.
Ik heb geen problemen met de paarden uit de wei halen, ga op me hurken zitten roep ze een paar keer en ze komen aan lopen.
Ik wil dus echt geen schooi paarden, dat zei ik ook tegen hem.
Hij beweerde dat je daar geen schooi paarden van krijgt.
Maar dat terzijde.
J begon nu over het springen, dat als ze er geen zin in hebben dat je dan ook een brokje moet geven.
Dan weten ze waar ze het voor doen.
Maar dan dat voorbeeld
:Als ik tegen jou zeg, ga is eventjes naar Leunen fietsen.
Dan zou je ook zeggen, waarom moet ik daarheen?
Dan mag je daar een ijsje gaan halen.
Dan weet je waar je het voor doet, dat moet een paard dus ook hebben.
Ik zeg tegen hem dat paarden niet zo denken en als ze jou als leider zien en ze hebben respect voor jou en jij ook voor hun, dan zou dat alles geen probleem moeten zijn, ze doen dan alles voor je.
J: Meid, je moet nog veel leren he.
Wat vinden jullie hiervan?
In hoevere kun je paarden met mensen vergelijken?

zo lief zijn ze niet tegen elkaar en dan kan ik er niet eens fatsoenlijk 1 uit de wei halen

Beetje overdreven misschien, maar ik vind ook dat een paard wel een beloning verdient na iets goeds. Er zijn mensen die hun paard inderdaad leren springen mbv clickertraining
Recht boven de sprong drukken ze op de clicker. En een klik is voor die paarden hetzelfde als een snoepje. En na de sprong of het parcours krijgen ze dan hun snoepje.