Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73


) 
BitchyWitchy schreef:Toen onze nu twee-jarige een maand of 5 was deed ze dit ook. Als je haar had geknuffeld en je wilde haar wegsturen dan bleef ze doordrammen. Als je haar dan echt weg stuurde, dan kon je een trap krijgen.... Ik ben dus de wei ingegaan met een longeerzweep, heb haar gekriebeld, weggestuurd en zou een trap krijgen.... Dus niet, ik wist het en was sneller. Heb ongenadig de zweep over haar rappe achterbeentjes getrokken. Daarna was het over
(jaja.. ik weet het, ik ben een dierenbeul......)

love_nadesh schreef:Dit heb ik ook een x gedaan bij mijn paardje amber totaal onderhandelbaar had toen paard gelongeerd had zweep nog in mijn handen zon een tik op der kont gegeven doet ze ook niet weer aleen nu is het net een pit bull willen aanvallen & bijten tijdens het onder de buik borstelen.

merrieveulen schreef:het gaat hier om een éénjarig veulen, niet om een volwassen paard dat heel de opvoeding gehad heeft. persoonlijk heb ik altijd zoiets van: zo zacht als het kan. tenzij het niet anders kan ga ik geen klappen uitdelen, en ja ook ik heb meermaals te maken gehad met linke paarden. geweld is imo echter niet oplossing nummer één.
) en zie hier mevr was daarna zo mak als een lammetje. Kijk als ze straks in de opfok of met oudere in de wei of waar dan ook loopt of staat dan worden ze ook op een niet zachte manier op hun plek gezet. Kijk je moet niet blijven slaan of straffen maar vaak is 1 keer op hun nummer zetten wel genoeg om te weten waar hun plek is. groompie schreef:Wij hadden er ook zo 1 lopen was net 4 maanden oud en als je de wei uitging of iets deed wat mevr niet aan stond dan kwam ze met haar benen. Wel die heeft ook een fikse klap gehad (ja ook ik ben een beul) en zie hier mevr was daarna zo mak als een lammetje. Kijk als ze straks in de opfok of met oudere in de wei of waar dan ook loopt of staat dan worden ze ook op een niet zachte manier op hun plek gezet. Kijk je moet niet blijven slaan of straffen maar vaak is 1 keer op hun nummer zetten wel genoeg om te weten waar hun plek is.


merrieveulen schreef:hmm de mijne hebben dat nou nooit nodig, zijn lief en makkelijk in de omgang, nette halstermanieren en verkeersmak, lief voor kinderen... zonder ooit één tik uit te delen.
vergeet niet dat je zélf de drempel om te trappen lager legt wanneer je zelf gemakkelijk een tip of schop uitdeelt.

merrieveulen schreef:nope, en toch is het bij 99% van de paarden zo, hoe harder jij bent, hoe harder het paard wordt. hoe meer waarde je leert hechten aan zachtheid, hoe meer je paard dit automatisch doet. mijn drie apen, drie totaal verschillende dieren, zijn er bewijs voor, evenals diverse paarden waarmee ik gewerkt heb.
overigens geeft je reactie wel aan dat jouw agressiedrempel niet bijzonder hoog is... althans ik moet zeggen dat het op mij zo overkomt. het lijkt erop dat je je erg gemakkelijk aangevallen voelt.
wsundayl schreef:Hangt van het karakter van je paard af. Die van mij heeft een keer met der achterbenen uitgehaald tijdens het hoeven uitkrabben toen ze 9 maanden oud was. Ze heeft een trap terug gehad en daarna op een keer na 2 jaar later nooit meer problemen ermee gehad.
Is die van jouw gauw bangig dan is negeren en belonen wanneer ze niks doet met hoeven uitkrabben een betere oplossing.
Ik heb zoiets van als jij denkt dat je vervelend kan zijn, zullen wij ook wel eens laten zien dat wíj vervelend kunnen zijn.
Musetta schreef:Sommigen denken dat het beter is om te straffen, anderen om te negeren... Ik zou je adviseren om het te negeren. Mijn jonge merrie doet moeilijk met hoeven uitkrabben. Ik negeer haar compleet als ze moeilijk doet, ik doe alsof er niks aan de hand is... ik zorg ervoor dat ik genoeg snoepjes op zak heb, om haar te belonen als ze netjes stilstaat, of netjes haar hoef heeft laten uitkrabben
sabrina85 schreef:Mijne heeft het ook gehad, is bijna 11 maanden.
Was vooral met het voeren zo, dan duwde hij me omver en als ik eindelijk het voer kon neerzetten moest je niet naast hem staan want dan keerde hij zijn kont om, om te trappen.
Als hij begon te duwen zette ik het voer weer weg, pakt een zweep en met de handvat duwde ik hem terug, dit een paar keer herhaalt en nu doet hij gewoon een stap terug.
ls hij aan het eten was ging ik hem overal aaien en als hij dan zijn kont toekeerde duwde ik de kont weg.
hiervan was misschien een herhaling nodig van 4 x en nu kan je alles doen in zijn stal als hij aan het eten is, hij heeft niet een keer zijn kont meer toegdraaid!
Snelle leerling dus!
capopjekop schreef:Nou toen mijn jaarling een keer bokte richting mij heb ik mijn stem verheft en een schop terug gegeven. Met de achterbenen oppakken bleef hij ook trappen, ook nadat ik het vele keren had geoefend rustig toespreken en belonen als hij het goed deed. Dus als hij nog een keer wou trappen (of meer been heel lomp los proberen te trekken en dan gaan huppelen met de billen) eerst stem verheffen, ging hij door dan kreeg hij een tikje. Nu hoeft ik alleen nog maar mijn stem te verheffen en hij luisterd.