inderdaad, voorlopig even de tralies goed afschermen. verder is dit gewoon af te leren/ om te zetten gedrag, het dichtmaken voorkomt ongelukken maar leert je paard verder niets.
voor het afleren: als je gaat voeren, je paard pas geven als hij netjes staat. stel voor jezelf een regel tot waar hij mag gaan. moet hij helemaal stilstaan, of mag hij wel een beetje maaien met de benen zolang het daarbij blijft?
ga werken met negeren en belonen, negeer het paard als hij zo tekeer gaat, doe alsof je niets hoort en ziet, en hou dit vol tot hij ook maar een momént doet wat je graag wilt. op dat moment onmiddelijk belonen (niet gelijk met een hele bak voer, maar eerst een beetje, en dan opnieuw, aangezien het gedrag eerst terug zal komen na het geven van het voer). dit gewoon volhouden.
indien je wel gelijk alles voert, dit kán wel, maar de kans is dan groot dat het langer duurt voor hij er écht mee ophoudt. zolang het paard zijn voer gewoon krijgt bij het vertonen van het ongewenste gedrag blijft hij erin bevestigd worden, het wordt een soort beloning. daar moet je vanaf zien te komen, dus leer hem dat er een beloning komt voor een ánder gedrag, en niet meer voor het schoppen en tegen de tralies rammen.