Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Jen33 schreef:8 maanden en al een zadel op gooien ? nee laat hem lekker veulen zijn en gooi hem de wei op. met 2,5 jaar is het vroeg zat.
) loopt lekker in een hengstengroepje. Zo wordt hij goed gesocialiseerd door z'n maatjes. Er lopen jaarlingen, tweejarigen en twee driejarigen in de groep en het gaat erg goed. Dat zadel komt wel als het z'n tijd is. Verkeer komt wel, hij heeft als veulen bij z'n moeder al de traktoren en auto's gezien. De smid is geweest, ging ook zonder probleem. De rest komt wel! Dus mijn (enige) ervaring is gewoon je paardje nog lekker laten genieten van z'n "paard" zijn. Hij moet later nog genoeg!!


die man heeft denk ik niet veel verstand van paarden
dat beestje is nog vol in de groei. Dat is veel te belastend voor hem. Als je het nu al doet kan hij er op latere leeftijd last van krijgen. Ik heb een merrie van 2,5 die ik nu 1x gelongeerd heb. Maar ook alleen stappen en heel klein stukje gedraafd. Voor haar is het zelfs nog niet zo goed. Paarden zijn uitgegroeid rond hun 5e. Er zijn niet veel die tot die leeftijd wachten, ik zelf heb dat ook nooit gedaan, maar het is wel het beste. Maar gooi er zeker nog geen zadel op. En ook niet longeren.
sander_lotte schreef:Nu terug over Romeo, ik vind ook dat Urielle gelijk heeft. Over dat je een kind iets leert aangepast op zijn leeftijd. Ik heb Romeo geleerd om het halster aan en uit te laten doen, netjes langs me te lopen en niet zoals een losgeslagen konijn loopt te springen/huppelen. Ook heb ik hem geleerd om respect te hebben voor mijn ruimte, dat hij me niet omver mag lopen, dat hij zich niet mag opdringen om vb de wei of stal in/uit te gaan, of als ik hem eten geef, dat hij netjes wacht tot ik terug buiten ben voordat hij begint te eten. Hij geeft netjes alle zijn voetjes en hij zal nooit bijten of stampen.(ik weet: zeg nooit nooit, het blijft een paard) Maar ik zeg het omdat hij het nog niet gedaan heeft sinds ik hem heb gekocht, voordien deed hij dit wel, hij kon niet goed mensen verdragen, als iemand hem durfde aanraken terwijl hij aan het eten was, dan kreeg je een mep, of als hij de kans had om je zo gewoon een mep te verkopen, deed hij het ook. In die 3 maanden dat ik hem heb, heeft hij nog niemand gesjot en ook niet de neiging gegeven om te sjotten(oren plat in de nek en kont draaien). Eens hij in zijn puberteit komt, zal hij wel veranderen, maar tot nu toe is hij een schat van een pony met een gouden hartje!