Schrikachtige shetlanders

Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Danisha

Berichten: 287
Geregistreerd: 13-04-07
Woonplaats: Assen Noord

Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-04-07 08:28

Ik zal eerst even over de Shets vertellen:

Bij mijn oom op de wei,niet zover hier vandaan,staan 3 Shetlanders.
En 's zomers 5,die van een vriendin van mijn oom en tante.
1 Shetlander is half van mij,maar ik kan helaas niet vaak naar hem toe.
Hij heet Beauty,zijn moeder heet Anouska,zijn vader heet Jan.
Jan staat niet bij hun op het weiland. Het weilandgenootje van Anouska en Beauty heet Semmie.
Ik heb helaas geen foto's. Semmie en Anouska zijn merries,en Beauty is een hengst,die zover wij weten,
nog nooit gedekt heeft. En in de zomer staan de 2 Bonte Shetlandertjes Angel en haar merrieveulen Misty
er ook.

Het probleem is dat Anouska heel schuw is,zodra ze je ziet rent ze weg. Haar veulen Beauty durft wel dicht bij je te komen,en een beetje aaien staat hij ook wel toe. Maar zodra je alles wat achter zijn hals zit wil aanraken,loopt hij ook van je weg. Sammie is daarintegen heel lief,en word graag geaaid. Soms vind ze het goed als je op haar gaat zitten. De shetties zijn namelijk niet zadelmak,en hebben nooit een halster om. Ook Angel en Misty zijn niet schrikachtig,en durven best bij je te komen,al willen ze nog wel eens bijten.
Hoe kan ik hun vertrouwen winnen?. Rustig praten en voorzichtig benaderen helpt niet echt,en Beauty dreigt mij ook te willen bijten. Als ik Halsters of dekens koop verklaren mijn oom en tante me voor gek. Ik kom daar namelijk nooit,en die dingen zijn hartstikke duur. Ook kan ik ze zelf niet zadelmak maken.

Hoe moet dit nou? Verdrietig

Napie

Berichten: 9081
Geregistreerd: 24-06-04
Woonplaats: Lennisheuvel

Re: Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-07 12:33

Dit staat niet op de juiste plek, ik zal even Temmen

Waarom zou je een deken kopen?

bloemm

Berichten: 262
Geregistreerd: 11-07-06

Re: Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-07 12:39

koop op internet ofzo 2e hands halsters, je vind ze zo. ookal zijn ze helemaal versleten je hebt dan iig wel een paar. deken lijkt me niet zo nodig als ze altijd buiten staan Tong uitsteken

Danisha

Berichten: 287
Geregistreerd: 13-04-07
Woonplaats: Assen Noord

Re: Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-04-07 12:50

Nou,als ze er aan gewend zijn dat je een deken opdoet,willen ze misschien wel Knipoog

Napie

Berichten: 9081
Geregistreerd: 24-06-04
Woonplaats: Lennisheuvel

Re: Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-07 20:42

Jij denk dat een paard het leuk vind om een deken op te krijgen? Vooral een shetlander met al een eigen winterjas aan staat echt niet te wachten op een mensje met een deken.
Een wortel of appel word door een shetlander wel altijd gewaardeerd.

Scum

Berichten: 33282
Geregistreerd: 11-08-03

Re: Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-04-07 11:37

WD-V --> OMG

Cassidy

Berichten: 75551
Geregistreerd: 08-08-01
Woonplaats: Purmerend

Re: Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-04-07 11:45

Een paard moet aan mensen wennen, dus ook aan jouw. Hoe wil je dat je paard aan je went als je er nooit naartoe gaat?
Het is echt onzinnig om met dekens te beginnen. Maak wat tijd vrij, koop een halster en probeer je paard te benaderen. Maar met veel geld in de aanschaf van dekens te stoppen die je toch niet nodig hebt, bereik je niet dat je paard vertrouwen in je krijgt.

Vjestagirl

Berichten: 26960
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Schrikachtige shetlanders

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-04-07 15:43

Ga er eens gewoon een hele dag bij int land zitten. Thermoskannetje drinken mee, emmertje appels voor je paardjes en gewoon lekker zitten. Laat ze maar wennen het feit dat jij er bent. Ik denk dat als je dat een tijdje volhoud je dan heel voorzichtig kan gaan beginnen met halstertjes enzo.

En dat idee van dekentjes snap ik niet. Als je maar vaak genoeg een deken omdoet dan kennen ze je vanzelf?