Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne
) verdienen de beste zorg die ik ze maar kan geven. 
linky schreef:waar slaat dit op?
hier valt toch helemaal niet over te discussieren?
GEEN VAN BEIDEN lijkt mij.....................
woord "speelgoed" kan alleen op "iets" slaan en nooit op "iemand".
johnnie schreef:Stel: en dit is natuurlijk hypotetisch, dat een van de criteria zou zijn het volgen van een cursus omgaan met paarden en hun verzorging, ik zeg voorzichtig, zou iemand dit als een van de criteria kunnen aanvaarden ?

Cassidy schreef:Er zijn er anders een heleboel die:
a) een paard hebben omdat het een statussymbool is.
b) met een paard omgaan zonder een minimum van kennis van zaken, niet openstaan voor adviezen en niet bereid zijn om te leren.
Mensen speelgoed voor paarden? Jawel, als de eigenaar er geen verstand van zaken van heeft en het paard over zich heen laat walsen.
Paard speelgoed van mensen? Helaas ook maar al te vaak het geval. Daar valllen de mensen onder die een paard als sportapparaat zien, hem te ver pushen, om de haverklap van paard veranderen als het huidige paard tegen beperkingen aanloopt (en/of ze zelf tegen beperkingen aanlopen, soms een combinatie van de twee).
Jippie schreef:Het eerste waar ik eigenlijk aan dacht is dat er nog veel te veel ouders zijn die niet eens weten hoe ze een kind moeten opvoeden.
Dan heb ik al helemaal niet zo veel goede hoop over de intenties van menig een die een paard aanschaft. Misschien pessimistisch gedacht maar wel realistisch.

... ik heb er dus heel wat voor over, en ik heb altijd nog mijn ouders die bij kunnen vallen qua geld enz. en op de stalling word ik ook geholpen als het nodig is. 
ikowtje schreef:en als ouders (bijna) niks van paarden weten, dan vind ik dat zij niet zomaar een pony kunnen kopen, aangezien zij hun kind niet (genoeg) kunnen helpen.
johnnie schreef:Ijp,
Kort samengevat is het verkrijgen van een rijbewijs voor de auto ook geen enkel garantie dat je een goede chaufeur bent. Dit begrijp ik uit je antwoord. Jarenlange ervaring ook niet altijd.
Om van paarden te kunnen genieten in al hun facetten, zul je moeten voldoen aan minimaal de randvoorwaarden waaronder een paard functioneerd. Schort het hier niet heel erg aan ?
johnnie schreef:De stelling je paard als speelgoed zien is in mijn ogen tweeledig. Ten eerste kun je je paard als speelgoed zien als je de regels om om te gaan met speelgoed erkend en hanteerd. Ten tweede is niks mis met de stelling spelen met je paard, dit is natuurlijk. Ook hier zijn regels maar ook beperkingen op te leggen. Je moet enigzins weten wat die beperking inhoudt want, tenslotte is een paard een levend edel dier met noden en behoeften. Wij bevredigen toch ook onze behoeften !!