Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne
Citaat:Klassen B t/m Z 2.
Zij die met een ongeklasseerd paard beginnen, moeten beginnen in de klasse B, indien zij met een ander paard niet zijn opgenomen (geweest) in de klasse M1 of hoger.
Indien men met een ander paard opgenomen is (geweest) in de klasse M1 of hoger, dan mag met een ongeklasseerd paard in de klasse L1 worden gestart, met inachtneming van de bepalingen inzake de minimum leeftijd van paarden.
Indien een ruiter tenminste 2 keer met verschillende paarden in de klasse Z1 was opgenomen, dan moet hij een ongeklasseerd of B-geklasseerd paard in de klasse L1 starten, maar hij mag dit paard ook in de klasse L2, M1, M2 of Z1 starten, met inachtneming van de bepalingen inzake de minimum leeftijd van paarden. Uiteraard moet minimaal in de hoogst gemeenschappelijke klasse worden gestart.
Indien een ruiter tenminste 2 keer met verschillende paarden in de klasse Z2 was opgenomen, dan moet hij een ongeklasseerd of B-geklasseerd paard in de klasse L1 starten, maar hij mag dit paard ook in de klasse L2, M1, M2, Z1 of Z2 starten, met inachtneming van de bepalingen inzake de minimum leeftijd van paarden. Uiteraard moet minimaal in de hoogst gemeenschappelijke klasse worden gestart.
smickey schreef:Wat wel mag is vervroegd promoveren in de klassen die je niet verplicht bent om te rijden. Jij bent zelf M1 + wp dus je mag een jong paard direct in de L1 starten. De B is voor jou niet verplicht, maar je mag er voor kiezen om 1 of twee wedstrijden te starten om ervaring op te doen. Stel je rijdt hierbij 4 wp. Vervolgens mag je versneld promoveren naar de L1. Vanaf hier moet je alle klassen wel tot 10 wp uitrijden om te mogen promoveren.
_Marinke_ schreef:Je moet de gezamelijke laagste klasse starten.
Dus bv.: Jij bent M1 geweest, en je paard is L1 geweest dan start je in het L1, en sla je de B gewoonweg over.
Ander voorbeeldje: Jij bent L2 geweest, en je paar is Z1 geweest dan start je in het L2, en sla je dus de B en de L1 over.
En dan moet je de volgende klasse's gewoon "normaal" uit rijden, dus dan mag je pas met min. 10 wp'en over.
Volgens mij is er ook nog een regel als jij zovaak z1 ofzo (?) bent geweest dat je dan niet meer B mag starten, maar dat moet je niet aan mij vragen hoe dat precies zit.
Citaat:="talented
Klopt ook, wanneer je twee keer Z1 geweest bent (klassering geldt ook met een D of E pony) dan mag je in principe geen B meer starten. Heb je een 3 jarig paard dan mag het wel, als enigste uitzondering, aangezien een 3 jarige nog geen L1 mag starten!
