Dat is afhankelijk van jullie afspraken. Wil jij of de verkoper het paard gecastreerd hebben?
Mijn jaarling is net thuisgekomen. Wegens een klein gebrekje waarvan de fokster niet wist of het erfelijk was of gewoon pech, wilde zij hem niet als hengst verkopen. Ze wilde niet het risico nemen dat er toch mee gefokt zou worden. Zij stelde meteen voor om het paard nog een paar maanden te laten staan, zij zou hem dan laten castreren en het risico dragen. Dat kwam mij handig uit ivm zeer gebrekkige gezondheid door revalidatie op dat moment, dus direct ja gezegd.
Helaas kwamen er complicaties, gevalletje dikke pech. Hierdoor is hij langer blijven staan, op vraag van de fokster. Zij wilde hem pas laten gaan als ze wist dat hij 100% in orde was. Hier zijn ook geen stalkosten gegeven omdat zij dit graag zo wilde.
Moest hij pas in november klaar geweest zijn voor de verhuis, dan had ik aan de fokster gevraagd of hij bij haar kon overwinteren omdat ik mogelijk begin volgend jaar weer geopereerd moet worden. In dat geval had ik haar absoluut stallingskosten betaald, want dan zou het op míjn vraag geweest zijn dat hij bleef. Alle risico's waren dan ook voor mij.
Lang verhaal kort: zolang de jaarling bij de fokster bleef omdat zij dit wilde, bleef het risico bij haar. Als ik haar had gevraagd om hem wat langer bij te houden, zou het risico bij mij hebben gezeten. Dan was het in feite stalling op grote afstand.