Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
LizzyRaj schreef:Toen zei ik, kan hem wel even ergens anders zetten tot het droog is, maar dan wordt er gezegd dan blijft ie daar ook maar, dan komt ie niet hier terug want ik ga dit niet nog een keer doen
Lindsey_99 schreef:Ze je pony gewoon een paar weken ernaast met 1 of 2 draden ertussen. Dan kunnen ze aan elkaar wennen, en geur opnemen. Bij sommige gaat het gelijk goed, maar meestal hebben ze gewoon tijd nodig om aan elkaar te wennen, en dan gaat het verder goed. Als hij daardoor niet in de stal kan komen, dan kun je hem een deken opdoen zolang het zulk regenweer is, mits hij voldoende hooi krijgt. En die paarden van je nicht krijgen er niets van als ze 1 box en het voorstuk moeten delen. Het is tijdelijk, en ze overleven dat echt wel.
DuoPenotti schreef:Ook wel een erg lompe actie zoals jullie dat gedaan hebben....
Laat ze elkaar eens een tijd wennen met een draadje ertussen.
Ja je hoort wel eens verhalen dat het meteen lukt, maar bij de meeste niet. Zeker niet als er 2 al lange tijd samen staan.
Goed laten wennen, dan eens even 1 voor 1 bij elkaar dan overdag met toezicht eens samen.
Maar 2 stallen met nu een vreemde erbij...niet mijn keuze voor lange tijd.
Gaabje schreef:Hmmm dit klinkt mij niet in de oren alsof het een geschikte plek is voor jou en je paard. Als het paard meekan in hun routine is het prima maar anders zijn jullie alleen maar een last. Stel dat het wel lukt om je paard in te scharen, wat dan als je paard een keer stalrust moet hebben ivm een blessure of iets dergelijks? Ik hoop dat je financieel niet afhankelijk van ze bent en zou dan ook een andere plek zoeken.
Letstalk schreef:Hoe groot zijn die paarden van je nicht? En hoe groot is het stuk voor de stal?
Kijk ik kan mij best voorstellen dat als iemand eindelijk stallen heeft voor zijn/haar paard en die dan ook de keuze hebben het niet prettig is als er ineens gedeeld moeten worden. Maar dat zou neem ik aan in overleg gegaan zijn.
Betaal je wel stalhuur of enkel verbruik ofzo?
Overigens je praat niet heel netjes over familie vind ik. Weet jij wat er in her hoofd van je nicht om gaat.
En als je veel werkt wie zorgt er dan voor de paarden ? En dus ook jouw paard. Heeft jouw nicht dan niet extra werk?
Paardenfann4 schreef:Familie en paarden samen dat gaat zelden goed, ik denk dat je beter zo vlug mogelijk een andere plek kunt zoeken. Je nicht is de baas op stal en wil niet meewerken aan een oplossing, niemand hier gaat daar iets aan kunnen veranderen. Welke regio zit je? Misschien kunnen we even meedenken voor een andere stal.
HipIscha schreef:Wat is precies jullie plan geweest voordat ze bij elkaar kwamen?
Kan het misschien zijn dat jullie stappen daarvan sneller uitgevoerd hebben dan eigenlijk kon?
Mijn advies is om het vooraf besproken plan even weer goed onder de loep te nemen. Meestal in the heat of the moment zie je dan dat er toch iets overgeslagen is.
pluisje88 schreef:Kun je niet even een paar schuttingen oid in de bak zetten met iets van een dakje? Dan kun je een paar weken rekken.het kan best lang duren als je een paard hebt dat niet zo sociaal is. Het paard dat er bij ons als laatste bij kwam heeft de kudde uit balans gebracht. We zijn nu een jaar verder en ze beginnen nu pas een soort van oké te zijn samen.
Ik denk dat jullie eerste aanpak en kennismaking niet goed is aangepakt. En nu sta je al 20 jaar achter. Het komt vast goed, al is het even de vraag hoe lang dat duurt. Ik vraag me serieus af of het een goed idee is bij je. Nicht te blijven staan. Het leest niet alsof ze op de pony zit te wachten
Meedje85 schreef:Maar hoe hadden jij en je nicht bedacht om deze kennismaking te doen? Hoeveel voorbereidingstijd hadden jullie om alles ook goed in te richten voor een 3e paardenvriendje?
Hebben jullie van te voren afspraken gemaakt over wat te doen als het niet klikt?
Om een paard toe te voegen aan anderen vraagt tijd en energie en dat moet wel door jullie beide gedragen kunnen worden. Daar moeten goede afspraken over gemaakt worden. En als ik heel eerlijk ben, snap ik je nicht wel, als dit niet van te voren is doorgesproken en zij op deze manier voor het blok gezet wordt. Zelf zou ik daar ook veel moeite mee hebben. Als ik merk dat mijn eigen paarden tekort gedaan worden.
Maar ik zou dan ook zelf hele heldere afspraken maken en dit scenario zou dan ook zeker besproken worden.