Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Marije_1997 schreef:Ik heb er geen ervaring mee. Maar heb je de paspoort houdende instantie al gebeld? Of de FEI? Wellicht kunnen zij je veeel meer vertellen als dat bokt kan?
fransje23 schreef:Een renpaard heeft geen FEI paspoort omdat rensport niet onder de FEI valt.
Kan wel dat het paard later alsnog in een FEI discipline is uitgebracht bijvoorbeeld endurance.
Oamaru schreef:fransje23 schreef:Een renpaard heeft geen FEI paspoort omdat rensport niet onder de FEI valt.
Kan wel dat het paard later alsnog in een FEI discipline is uitgebracht bijvoorbeeld endurance.
Het is inderdaad een endurance paard geweest, we noemen het hier een renpaard. Hij is ooit geimporteerd uit Frankrijk. Hij heeft dus sowieso een FEI paspoort.
Ik heb dus ook zijn orginele ''gewone'' paspoort niet.
Koopcontracten worden hier niet gegeven, ik heb hem letterlijk voor 100 euro gekocht van een idioot waarbij hij stond weg te kwijnen.
Bedankt voor de reacties, jullie hebben we wat meer ideeen gegeven.
Spaansepony schreef:
Spaansepony schreef:Ook dat is niet correct dat jij geen paspoort kan aanvragen, ik heb vorig jaar een paspoort met stamboek papier opgevraagd van een pony wat niet op mijn naam staat maar de eigenaar paspoort kwijt was en ik de pony had overgenomen.
Je dierenarts kom het paard checken of deze van jou is en het om zelfde paard gaat waar je voor aanvraagt. Door chip nummer en signalement te vermelden op de aanvraag formulier. Als jij gewoon kan bewijzen dat je stalling voor t dier betaald kan het stamboek niet moeilijk doen. Gewoon concreet en duidelijk vermelden dat het paard in jou bezit is en jij het paspoort aanvraagt.
Ze kunnen Hoogstens oude eigenaar op papier contacten of ze het paard verkocht hebben, deze zal dan als je het paard op een normale manier gekocht heb met ja beantwoorden.
Kun je niet gewoon voor de zekerheid oude eigenaar contacten en op papier zetten dat paard xxxx met chipnummer xxxx sinds xxx in jou bezit is.
Dan ben je klaar met t gehele poespas.
Fei paspoort heb je echt niet nodig voor emigratie, dan zou elk paard wat uit nederland komt en in Frankrijk gaat wonen een fei paspoort moeten aanvragen, grootste onzin natuurlijk. Die heb je alleen nodig als je op hoog niveau rijd en wilt starten in buitenland. Heeft niks met de woonplaats van je paard te maken.
Maar je zult de eerste stappen moeten ondernemen om dierenarts te laten komen met formulier dat je paspoort gaat aanvragen.