Trailer laden

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Myrtheke1995

Berichten: 140
Geregistreerd: 17-07-16

Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-02-19 23:08

Heeyhey

Ondertussen hebben we onze merrie ongeveer 2,5 jaar. Toen we haar gingen ophalen, had de vorige eigenaar al gezegd dat ze het niet gewend was om op de trailer te gaan. (Zij hadden een vrachtwagen.)

Daarna zijn we begonnen met het oefenen van het trailerladen aan de hand van een filmpje wat ik op YouTube gevonden had.
Het principe hierbij is dat het paard buiten de trailer in beweging moet blijven (stap, draf, galop aan de longe), vanaf dat ze verder en verder in de trailer gaat, mag ze langer blijven stilstaan/rusten.
Dit heeft zeker geholpen!

Ondertussen heeft ze van juni 2018 een veulentje gekregen. En nu loopt het ineens terug in de soep. (Geen idee of dit er iets mee te maken heeft.) Er is geen trauma gebeurd met de trailer(dat ik weet).

Ondertussen zijn we terug aan het oefenen. Ze moet nu bijna wekelijks op de trailer..

Nu is mijn vraag, heeft er iemand misschien nog een andere methode om het trailerladen te oefenen?
Het wordt nogal gênant als we op wedstrijd terug naar huis willen vertrekken :(

Alvast bedankt iedereen!

Afbeelding

Anoniem

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-02-19 23:11

Wat is precies het probleem? Wil ze er niet op? Wil ze er meteen weer uit? Breekt ze de tent af?

Myrtheke1995

Berichten: 140
Geregistreerd: 17-07-16

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-02-19 23:15

prugelpiet schreef:
Wat is precies het probleem? Wil ze er niet op? Wil ze er meteen weer uit? Breekt ze de tent af?


Vooral erop krijgen in eerste instantie. Ze blijft vrijwel rustig staan, eens ze erop staat.

Een tijdje terug begon ze ook te schoppen als ze erop stond, maar doet ze gelukkig al niet meer. Dat leek wel echt te zijn omdat ze wegging van haar veulen.

cissy

Berichten: 20807
Geregistreerd: 14-10-03
Woonplaats: hut in Heicop

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-02-19 19:39

Er zijn veel verschillende manieren om je paard te leren trailerladen. Al naar gelang het soort probleem en het soort paard. Je zult eerst moeten weten of je paard angst heeft voor de trailer of een dikke vinger naar je opsteekt. Dit vergt nl een andere aanpak.

Alles staat of valt met jouw timing en lichaamstaal/feel, als jij niet goed reageert op de reacties van je paard of juist om een reactie te krijgen van je paard dan lukt het laden niet.

Je moest eens weten hoeveel mensen bij laadproblemen midden bovenaan de laadklep gaan staan en paard recht aankijken of gaan bukken om paard te lokken met emmertje voer. Hoe moet dat paard dan naar binnen? Dwars over je heen? Waar moet hij naar binnen want hij kan er niet langs omdat jij de opening blokkeert. Zomaar een paar simpele dingen die mensen doen terwijl het averechts werkt.
Wees je dus bewust wat je zelf doet.

Myrtheke1995

Berichten: 140
Geregistreerd: 17-07-16

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-02-19 22:41


hoikimmmy

Berichten: 935
Geregistreerd: 04-05-15

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-02-19 22:56

Die methode werkt goed als je heel goed weet wat je lichaamshouding zegt. Dan moet je ook echt lichaamstaal van je paard kunnen lezen. Ik heb het ook gedaan maar mer hulp want merkte toch dat ik kleine foutjes maakte in mijn houding.

Esaqar

Berichten: 3270
Geregistreerd: 22-05-13

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-02-19 23:05

Ik heb John Erb 1 keer laten komen. Was direct van het probleem af. Hij werkt een beetje volgens hetzelfde principe als jou, alleen dan op een andere manier.
Heel paard vriendelijk, maar wel concequent.

Ik heb ooit een uitgebreid verslag getypt hier op bokt, wil het eventueel wel even opzoeken :)

Myrtheke1995

Berichten: 140
Geregistreerd: 17-07-16

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-02-19 23:13

Esaqar schreef:
Ik heb John Erb 1 keer laten komen. Was direct van het probleem af. Hij werkt een beetje volgens hetzelfde principe als jou, alleen dan op een andere manier.
Heel paard vriendelijk, maar wel concequent.

Ik heb ooit een uitgebreid verslag getypt hier op bokt, wil het eventueel wel even opzoeken :)


Ooh Jha! Wil ik wel lezen eigenlijk!

Myrtheke1995

Berichten: 140
Geregistreerd: 17-07-16

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-02-19 22:31

Ik heb de training van vorig jaar terug opgenomen. Bijna elke dag vorige week op dr trailer gezet. En uiteindelijk zondag vlot naar en van wedstrijd kunnen vertrekken.
Dus ik hoop dat als ik het regelmatig blijf herhalen, ze er gewoon soepel blijft op lopen. #fingerscrossed

MissApache
Berichten: 7
Geregistreerd: 01-03-19

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-03-19 16:30

Ik heb ook even een vraagje ivm trailer laden. We zijn begonnen met onze merrie om ze vlot op en af de trailer te krijgen. Dit gaat redelijk goed, maar nu moeten we nog op de baan ermee. Wat kan ik het best doen na een ritje, haar er af halen en belonen en daarna met rust laten of haar er na het laden onmiddellijk er nog eens terug op laden? Alvast bedankt voor jullie tips.

cissy

Berichten: 20807
Geregistreerd: 14-10-03
Woonplaats: hut in Heicop

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-03-19 11:01

Ik test meestal of het ritje goed gegaan is door wel nog een keer te laden. Als ze er zo weer op lopen was het ritje ok. En dan naar stal.

Dit doe ik overigens alleen in een trainingssituatie, niet altijd als paard al gewend is te reizen.

Anoniem

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-03-19 11:04

Go with Flo! Heeft mijn merrie in 1 sessie van haar stomme trailer gedrag af geholpen. Gaat om druk en loslaten, totaal geen dwang er bij. Vond het erg prettig!

Amberkelsey

Berichten: 201
Geregistreerd: 24-06-16
Woonplaats: noordwijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-03-19 11:09

Ik ben er momenteel ook mee bezig, niet zozeer voor wedstrijd (misschien wel voor de toekomst) maar ik ben trainingsmaatje van iemand met renpaarden. Zelf zou ik eerst een paar keer laden met een ander paard ernaast en dan een paar keer gezellig naar buiten zodat ze het associeren met iets leuks. En ook als ze erop staan niet daarna weer eruit halen en weer opnieuw erop zetten, worden ze alleen maar zenuwachtig van.
Die van mij is nu 3/4 keer mee geweest met een paard ernaast en liep gister tot 2 keer toe in 1 keer op de trailer zonder longeerlijn.

Nicje87

Berichten: 9973
Geregistreerd: 26-06-06

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-03-19 12:07

Ik heb equinologica een keer laten langskomen en echt super tips en tricks gekregen. Sindsdien kon hij mee naar het strand, duin etc

malih

Berichten: 4668
Geregistreerd: 04-11-07
Woonplaats: Almere

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-03-19 12:41

Mijn ene merrie loopt er ontzettend makkelijk op. Touwtje los en ze loopt. Dit is vanaf t begin zo geweest. Andere merrie maakte er een drama van. Het ging steeds moeizamer. En uit eindelijk iemand er bij gehaald om hulp te vragen.

Het was gewoon een kwestie van leren omgaan met wijken voor druk. Bij ons ging ze namelijk op de klep stil staan. En bleef daar gewoon een eeuwigheid staan. Met hulp is dit dus in 1 sessie opgelost.

betadine

Berichten: 3273
Geregistreerd: 19-08-10
Woonplaats: Belgie

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-03-19 15:21

Hier ook een enorm moeilijke lader. Ik heb er al iemand bijgehad. Hierna ben ik 1x op verplaatsing kunnen gaan. 2de keer was drama. Hij heeft van in het begin al de neiging om zijn hals te draaien en weg te rennen. Geen houden aan. Nu doet hij het van op de laadklep. Springt ons gewoon omver. Ik kan moeilijk zeggen of het uit angst is of gebrek aan respect. Ik denk beiden. Hij vind het op trailer staan duidelijk nog spannend, maar zijn hevige reactie maakt het haast onmogelijk om zelf rustig te blijven. Ik kan best 30 minuten geduldig zijn, maar daarna krijg ik het niet meer opgebracht. Ik raak zo gefrustreerd van dit probleem. Ik heb dit paard nog niet zo lang en volgens mij zijn ze hier niet eerlijk over geweest. Hij is ook kopschuw en ik denk dat hij toch iets moet meegemaakt hebben om zo heftig te reageren. Ik ben op zich niet bang, maar veilig is het niet. Ik ga nu de man die mij de eerste keer heeft geholpen nog is vragen, desnoods mag hij mijn paard een maand houden voor het goed te laten gaan, mijn geduld is echt op. Mijn handen zijn ook zodanig verbrand. Kon me vroeger nooit indenken hoe zwaar een laadprobleempje kan doorwegen. Ik koop nooit nog een paard dat niet te laden is.

Myrtheke1995

Berichten: 140
Geregistreerd: 17-07-16

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-03-19 10:10

betadine schreef:
Hier ook een enorm moeilijke lader. Ik heb er al iemand bijgehad. Hierna ben ik 1x op verplaatsing kunnen gaan. 2de keer was drama. Hij heeft van in het begin al de neiging om zijn hals te draaien en weg te rennen. Geen houden aan. Nu doet hij het van op de laadklep. Springt ons gewoon omver. Ik kan moeilijk zeggen of het uit angst is of gebrek aan respect. Ik denk beiden. Hij vind het op trailer staan duidelijk nog spannend, maar zijn hevige reactie maakt het haast onmogelijk om zelf rustig te blijven. Ik kan best 30 minuten geduldig zijn, maar daarna krijg ik het niet meer opgebracht. Ik raak zo gefrustreerd van dit probleem. Ik heb dit paard nog niet zo lang en volgens mij zijn ze hier niet eerlijk over geweest. Hij is ook kopschuw en ik denk dat hij toch iets moet meegemaakt hebben om zo heftig te reageren. Ik ben op zich niet bang, maar veilig is het niet. Ik ga nu de man die mij de eerste keer heeft geholpen nog is vragen, desnoods mag hij mijn paard een maand houden voor het goed te laten gaan, mijn geduld is echt op. Mijn handen zijn ook zodanig verbrand. Kon me vroeger nooit indenken hoe zwaar een laadprobleempje kan doorwegen. Ik koop nooit nog een paard dat niet te laden is.


Ja, als je ze bijna nooit moet verplaatsen, is het niet zo’n probleem. Maar als je een paard hebt dat er niet op wilt, dan besef je pas wat voor een luxe het is als ze er nooit een probleem van maken.
Soms ga ik nog met mijn Dpony wandelingen maken met vrienden. Is zo’n gemak om te weten dat die er gewoon op gaat.. Kan ik ook heel makkelijk alleen opladen en vertrekken.
En geduld blijven hebben is voor iedereen, denk ik, wel moeilijk. Heb ik het ook moeilijk mee. Maar je moet echt proberen af en toe te oefenen als je nergens naartoe moet. Dan leg je sowieso jezelf minder druk op, en kan je langer geduldig blijven..

Myrtheke1995

Berichten: 140
Geregistreerd: 17-07-16

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-03-19 10:12


Lolala73
Berichten: 167
Geregistreerd: 08-12-14

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-19 10:16

Esther de Vries laten komen en niet zelf gaan sleutelen , je maakt meer kapot dan je lief is en zeker met paarden die slechte ervaringen hebben en gedragsproblemen mbt tot laden hebben. Investeer 1 keer in goede paardvriendelijke hulp en je hebt er je hele leven plzier van, zie het als een clinic of een les, daar betaal je toch ook voor en hoort ook bij de opleiding. Succes

Nies_
Berichten: 18300
Geregistreerd: 25-12-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-19 10:48

betadine schreef:
Hier ook een enorm moeilijke lader. Ik heb er al iemand bijgehad. Hierna ben ik 1x op verplaatsing kunnen gaan. 2de keer was drama. Hij heeft van in het begin al de neiging om zijn hals te draaien en weg te rennen. Geen houden aan. Nu doet hij het van op de laadklep. Springt ons gewoon omver. Ik kan moeilijk zeggen of het uit angst is of gebrek aan respect. Ik denk beiden. Hij vind het op trailer staan duidelijk nog spannend, maar zijn hevige reactie maakt het haast onmogelijk om zelf rustig te blijven. Ik kan best 30 minuten geduldig zijn, maar daarna krijg ik het niet meer opgebracht. Ik raak zo gefrustreerd van dit probleem. Ik heb dit paard nog niet zo lang en volgens mij zijn ze hier niet eerlijk over geweest. Hij is ook kopschuw en ik denk dat hij toch iets moet meegemaakt hebben om zo heftig te reageren. Ik ben op zich niet bang, maar veilig is het niet. Ik ga nu de man die mij de eerste keer heeft geholpen nog is vragen, desnoods mag hij mijn paard een maand houden voor het goed te laten gaan, mijn geduld is echt op. Mijn handen zijn ook zodanig verbrand. Kon me vroeger nooit indenken hoe zwaar een laadprobleempje kan doorwegen. Ik koop nooit nog een paard dat niet te laden is.

Hij heeft in de gaten dat hij weg kan rennen, natuurlijk wordt het dan steeds erger. Hoeven ze echt niks voor meegemaakt te hebben hoor. Hij heeft duidelijk ook geen respect voor je als hij je omver loopt.

Ik heb er een die steigerde zo 20 keer bij het laden, maakte er nog een hoop meer drama en bombarie van. Hij vond het niet eng hoor, want ik ben begonnen met hem rustig stap voor stap te laden en kreeg hem er gemakkelijk alleen op. Pas toen hij door had dat hij alleen weg ging vond hij het plots minder leuk. Het is echt zo simpel als druk geven op het juiste moment en los laten op het juiste moment en daarbij rustig blijven. Als jij gefrustreerd raakt gaat het nooit en te nimmer lukken.

Maargoed mijn tip is dus eigenlijk: laat iemand meekijken die niet alleen het paard er even voor je opzet, maar die juist ook zegt wat jij niet goed doet. De timing is namelijk heel belangrijk en dat ga je vanaf een youtube filmpje niet leren.

Dorine92
Berichten: 7197
Geregistreerd: 21-04-12
Woonplaats: Schagen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-19 11:03

Nies_ schreef:
betadine schreef:
Hier ook een enorm moeilijke lader. Ik heb er al iemand bijgehad. Hierna ben ik 1x op verplaatsing kunnen gaan. 2de keer was drama. Hij heeft van in het begin al de neiging om zijn hals te draaien en weg te rennen. Geen houden aan. Nu doet hij het van op de laadklep. Springt ons gewoon omver. Ik kan moeilijk zeggen of het uit angst is of gebrek aan respect. Ik denk beiden. Hij vind het op trailer staan duidelijk nog spannend, maar zijn hevige reactie maakt het haast onmogelijk om zelf rustig te blijven. Ik kan best 30 minuten geduldig zijn, maar daarna krijg ik het niet meer opgebracht. Ik raak zo gefrustreerd van dit probleem. Ik heb dit paard nog niet zo lang en volgens mij zijn ze hier niet eerlijk over geweest. Hij is ook kopschuw en ik denk dat hij toch iets moet meegemaakt hebben om zo heftig te reageren. Ik ben op zich niet bang, maar veilig is het niet. Ik ga nu de man die mij de eerste keer heeft geholpen nog is vragen, desnoods mag hij mijn paard een maand houden voor het goed te laten gaan, mijn geduld is echt op. Mijn handen zijn ook zodanig verbrand. Kon me vroeger nooit indenken hoe zwaar een laadprobleempje kan doorwegen. Ik koop nooit nog een paard dat niet te laden is.

Hij heeft in de gaten dat hij weg kan rennen, natuurlijk wordt het dan steeds erger. Hoeven ze echt niks voor meegemaakt te hebben hoor. Hij heeft duidelijk ook geen respect voor je als hij je omver loopt.

Ik heb er een die steigerde zo 20 keer bij het laden, maakte er nog een hoop meer drama en bombarie van. Hij vond het niet eng hoor, want ik ben begonnen met hem rustig stap voor stap te laden en kreeg hem er gemakkelijk alleen op. Pas toen hij door had dat hij alleen weg ging vond hij het plots minder leuk. Het is echt zo simpel als druk geven op het juiste moment en los laten op het juiste moment en daarbij rustig blijven. Als jij gefrustreerd raakt gaat het nooit en te nimmer lukken.

Maargoed mijn tip is dus eigenlijk: laat iemand meekijken die niet alleen het paard er even voor je opzet, maar die juist ook zegt wat jij niet goed doet. De timing is namelijk heel belangrijk en dat ga je vanaf een youtube filmpje niet leren.

Wat jij volgens mij doet doe ik ook. Is eigenlijk wijken voor druk. Druk op touw om aan te geven dat ie meemoet. Loopt ie mee, touw los. Gaat ie er tegenin, achteruit dus, druk houden tot hij stopt met achteruit gaan. Dan meteen loslaten. En weer opnieuw proberen.
Alleen in de trailer wel opletten dat hij niet zn kop stoot als hij als reactie op jouw tegendruk er nog meer tegenin gaat. Dan toch heel even loslaten tot hij met zn hoofd uit de trailer is.

betadine

Berichten: 3273
Geregistreerd: 19-08-10
Woonplaats: Belgie

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-19 12:57

@ dorine: dat heb ik dus gedaan iemand laten komen. Heeft dus heel even geholpen. Hij heeft inderdaad geen respect op dat moment. Maar buiten geduldig proberen blijven en oefenen met de tips die ik gekregen heb lukt het dus nog steeds niet. Ik ga ook geen jaar parelli en grondwerk gaan doen om mijn paard te laden. Het is niet dat het geen tijd of moeite mag kosten, maar als ik iemand betaal om mij hierbij te helpen is het niet om heel de natural horsemanship richting in te gaan. Ik heb nu vrijdag afspraak met de persoon (NH trainer) die mij de 1ste keer heeft geholpen. Ik heb alleen het gevoel dat dit probleem nog niet zo snel opgelost gaat zijn. En die persoon probeert mij warm ye krijgen voor zijn clinics en nh lessen etc. Ik zie dat helemaal niet zitten. Wil gewoon een laadbaar paard, geen nh specialist worden.

Dorine92
Berichten: 7197
Geregistreerd: 21-04-12
Woonplaats: Schagen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-19 18:36

betadine schreef:
@ dorine: dat heb ik dus gedaan iemand laten komen. Heeft dus heel even geholpen. Hij heeft inderdaad geen respect op dat moment. Maar buiten geduldig proberen blijven en oefenen met de tips die ik gekregen heb lukt het dus nog steeds niet. Ik ga ook geen jaar parelli en grondwerk gaan doen om mijn paard te laden. Het is niet dat het geen tijd of moeite mag kosten, maar als ik iemand betaal om mij hierbij te helpen is het niet om heel de natural horsemanship richting in te gaan. Ik heb nu vrijdag afspraak met de persoon (NH trainer) die mij de 1ste keer heeft geholpen. Ik heb alleen het gevoel dat dit probleem nog niet zo snel opgelost gaat zijn. En die persoon probeert mij warm ye krijgen voor zijn clinics en nh lessen etc. Ik zie dat helemaal niet zitten. Wil gewoon een laadbaar paard, geen nh specialist worden.

Helemaal logisch, zou ik ook niet willen. Maar wat is er mis met die manier dan? Ik heb veel paarden gereden, sommige waren volgens de eigenaar moeilijk te laden enz. Kreeg ze er altijd zonder gedoe in op die manier

cissy

Berichten: 20807
Geregistreerd: 14-10-03
Woonplaats: hut in Heicop

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-19 21:51

Maar als een NH trainer het wel lukt om je paard te laden en jou niet dan schort het dus aan jouw kunde. Dan zul jij dus moeten gaan leren om je paard voortaan zelf te laden.
Paarden weten feilloos wie het touwtje vast heeft vergis je daar niet in!
Dat je niet jaren wil leren snap ik maar de kennis kan helaas niet met een injectie worden ingespoten bij je. Zul je wat voor moeten doen.

betadine

Berichten: 3273
Geregistreerd: 19-08-10
Woonplaats: Belgie

Re: Trailer laden

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-19 22:45

Dat begrijp ik ja. Ik zal iets verkeerd gedaan hebben waardoor hij de ruimte ervoor kreeg en zoals ik al zei het is niet dat ik er niets voor wil doen. Ik wil enkel geen maanden hierover doen met nog een hoop gedoe. Ik geef het 6 maand. Anders verkoop ik hem. In mijn situatie moet ik regelmatig op verplaatsing. Als ik qua trailerladen binnen de 6 maand niet kundig genoeg blijk voor dit paard geef ik het dus op. Die man heeft mij goed geholpen, maar of ik dat net zo goed ga kunnen en of ik niet op regelmatige basis een terugval ga krijgen (wat natuurlijk steevast op verplaatsing voorvalt) is voor mij nog niet uitgesloten.
Dus volgens jullie is zo goed als elk paard prima trailermak te krijgen ? Ik reageer nu ook wel zo omdat het mij hoog zit. Wellicht ga ik er vrijdag na een beetje positiviteit terug anders tegenaan kijken.