Sanniej_ schreef:Waarom pensioen? Waarom niet kijken voor een geschikt persoon die prima wat recreatie men ritjes wilt maken of onder het zadel beleren?
Het probleem is dat de spanning er ook is bij gewone recreatieve ritjes, en dat hij heel moeilijk in groep naar buiten kan. Ik ben begonnen met het beleren onder het zadel, misschien moet ik dat toch terug oppakken 
Alfi2010, ik weet dat hij in zijn vorige carrière wel pijn heeft gehad, schade heeft opgelopen in zijn mond, maar volgens mijn tandarts en dierenarts mag hij daar nu geen last meer van ondervinden. Volgens hen is het eerder angst dat het opnieuw pijn zal doen.
zigranta, ik heb een heel goede osteopate, en hij wordt 4x per jaar behandeld. Ze kan hem telkens weer helemaal losmaken, maar ze denkt dat de mentale spanning er juist voor zorgt dat hij zich fysiek blijft vasthouden.
Rossfechten, het is een beetje een kip-of-ei verhaal. Hij is gespannen en houdt zijn rug vast, heeft niet veel balans, oefeningen lukken moeilijk. Maar is de spanning een gevolg van het gebrek aan balans, of is het gebrek aan balans een gevolg van te gespannen lopen?
santos, ik heb hem nog nooit in tweespan gereden. Ik heb helaas ook niet onmiddellijk die mogelijkheid, want ik heb alleen maar een zuivere enkelspanwagen en een enkelspantuigje. Misschien zou het wel helpen. Ik ken iemand die wel een tweespanwagen heeft en een pony van hetzelfde type, ik kan het altijd eens vragen 
Magrathea, dat is een beetje het plan nu. Hij stond op pension bij een professioneel menner, maar ik wil hem deze namiddag naar huis halen zodat hij gewoon een zomer het land op kan. 24/7 buiten op de wei met een vriendje, lekker kroelen en af en toe een wandeling aan de hand. Ik zie hem wel als een pony die veel werk nodig heeft, dus ik hoop dat hij toch zijn rust zal kunnen vinden zo 
Gypsy, het gaat geleidelijk, een volte van 40 meter lukt nog wel, maar hoe kleiner ze wordt hoe moeilijker hij het krijgt. Vertrekken in stap lukt meestal ook, maar als ik onmiddellijk in draf moet vertrekken krijg ik zeker protest.
De osteopaat vindt ook geen ernstige of blijvende problemen, af en toe wel iets kleins dat ze meteen weer kan loswerken.
Hij komt op pension enkele uren per dag buiten met een vriendje, in de winter lukt het niet elke dag (sneeuw, regen) maar toch zo vaak mogelijk.
moonfish13, interessant! Hij heeft al verschillende supplementen gekregen, maar niks wat echt werkt. Voor 5 euro kan ik het inderdaad eens proberen