Shetlander jaarling wil niet meer spelen

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Rosedias
Berichten: 61
Geregistreerd: 12-07-14
Woonplaats: Hoogezand-Sappemeer

Shetlander jaarling wil niet meer spelen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-02-17 13:30

Hoi!

Ik heb drie shetlanders: Winnethou (leeftijd onbekend, wss 8 jaar; ruin), Amaretto (2,5; hengst) en Chester (2,5; hengst). Chester en Amaretto zijn twee neefjes en zijn altijd al bij elkaar geweest. Winnethou is erg dominant.

Winnethou heeft altijd al de meeste aandacht geëist. Ik probeer altijd mijn aandacht zo goed mogelijk te verdelen over de pony's. Ze staan bij mijn oma die ze iedere dag voert, dus ik weet niet hoe zij dat doet.

Wat ik de laatste tijd merk is, dat Chester een beetje buitengesloten wordt. Hij is altijd al de bangige pony geweest en zal niet zo snel iets doen naar de anderen toe. Amaretto begint echt meer hengst te worden en laat dat ook zeker merken naar zijn weidemaatjes. Hij probeert hoger te staan dan Winnethou.

Nu merk ik dat Chester telkens stil blijft staan als ik ze opjaag om te gaan spelen. Ook als de andere twee spelen, staat hij er een beetje suf bij. Dit terwijl hij een half jaar geleden nog wel mee wilde spelen.

Is dit normaal?

Leffroi
Berichten: 4657
Geregistreerd: 01-03-08

Re: Shetlander jaarling wil niet meer spelen

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-02-17 13:39

Worden ze ontwormd? Zijn de tanden al eens gecontroleerd? Blijft hij goed op gewicht? Mag hij voldoende mee eten?

Annalies03

Berichten: 567
Geregistreerd: 01-12-16

Re: Shetlander jaarling wil niet meer spelen

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-02-17 13:41

eens met leffroi, ik zou het paardje even na laten kijken zodat je fysiek alles al uit kan sluiten, dan kun je vanaf daar verder kijken

PimxBotje

Berichten: 442
Geregistreerd: 22-11-16

Re: Shetlander jaarling wil niet meer spelen

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-02-17 13:49

Ja , misschien is hij niet gezond.
Maar het kan ook de aard van het beestje zijn lijkt mij. :)

friesiszwart

Berichten: 10232
Geregistreerd: 05-06-06
Woonplaats: pendelend tussen GLD, Overijssel en ZH

Re: Shetlander jaarling wil niet meer spelen

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-02-17 10:23

dit lijkt mij gewone rangorde. De 2,5 jarige(n) worden dominanter en dan is het logisch dat de oudere uitgedaagd wordt en de mindere wat lager achtergesteld lijkt te worden. Heb je 2 2,5 jarige dan is het logisch dat de ene duidelijk hoger in rang wil staan dan de andere vooral als je een groep van 3 paarden hebt.

Roikik

Berichten: 95
Geregistreerd: 01-11-16

Re: Shetlander jaarling wil niet meer spelen

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-02-17 14:19

Dit is vgm gewoon natuur, toch zou ik even de DA de ponies laten checken