leder reiniger vs zadelzeep

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
FairysCanFlyJarig
Berichten: 26
Geregistreerd: 04-09-16

leder reiniger vs zadelzeep

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-10-16 11:05

Hii,

ik heb nieuwe laarzen gekregen en ik wil ze wel graag netjes houden, maar er is mij verteld dat ik absoluut geen zadelzeep daarvoor moet gebruiken en dat ik leder reiniger moet aanschaffen.
Maar wat is het verschil tussen leder reiniger en zadelzeep?

Groetjes,
Fairy

Evelijn

Berichten: 7692
Geregistreerd: 12-07-04
Woonplaats: Peize

Re: leder reiniger vs zadelzeep

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-10-16 11:11

Lederreiniger bedoeld voor schoenen en laarzen neem ik dan aan... ipv zadelzeep dat bedoeld is voor tuig.
Het leer wat gebruikt wordt voor laarzen is toch anders dan voor tuig... ik maak mijn laarzen ook altijd schoon met spul van Petrie. Oh ja,.. en elke keer na het rijden even met een lederdoekje van de Action.

Angela

Berichten: 25693
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: Beuningen

Re: leder reiniger vs zadelzeep

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-10-16 12:12

Ik verplaats je topic van WWW naar RUI omdat je vraag over het onderhoud van je rijlaarzen gaat.

CoRiNa1983

Berichten: 1779
Geregistreerd: 24-12-06
Woonplaats: Noord Brabant

Re: leder reiniger vs zadelzeep

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-10-16 12:32

Zadelzeep is voor tuigleer en niet voor schoenenleer.
Het looiproces van tuigleer en schoenenleer is heel anders en daardoor is het beter om geen zadelzeep te gebruiken op je schoenen en laarzen.
Je kan schoen/leer reiniger gebruiken of gewoon een vochtige doek en daarmee je laarzen schoonmaken en je laarzen moet je ook poetsen met schoenpoets of een poets die bestemt is voor schoenen en laarzen. dus ook geen leerolie of ledervet gebruiken op je laarzen.