Pony met losse achterbeentjes

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Eilatan
Berichten: 7212
Geregistreerd: 22-05-04

Pony met losse achterbeentjes

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-11-14 17:51

Sinds vorige week heb ik er een pony bij.
Een 10 jarige net 2 maanden gecastreerde ruin. 7 jaar alleen gestaan, staat nu wel met hengst en ruin en dat gaat prima.

Afijn, hij heeft dus flinke losse achterbeentjes. Sowieso mept hij als je er mee aan de hand loopt en ander paard te dicht bij loopt. Dat deed hij als hengst (vertelde de vorige eigenaar) en heeft hij nu ook 1x geflikt hier.

Nu gister was ik hem aan het borstelen en wou de sokken van zijn achterbenen doen, maar als ik er in de buurt kom gaat zijn hoofd al in 'aanval' modus (geheven, oren naar achter) en doorgaan resulteert in dreigen met dat been.

Verder ga ik dus niet wat ik zit niet te wachten om mijn hobby te maken naar ziekenhuis trip en ik weet hoe verschrikkelijk snel die is met die benen.


Nu is mijn vraag,
Natuurlijk ga ik voorzichtig zijn vertrouwen winnen, en we werken constant aan dominantie aan de hand (en hij gaat heel snel voorruit), maar wat is nou de beste manier om er mee om te gaan?

Samantha_01

Berichten: 314
Geregistreerd: 13-11-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-11-14 13:39

Hij moet dus leren dat zijn achterbenen ook gewoon aangeraakt en opgetild moeten kunnen worden (wel handig voor hoefsmid en hoeven uitkrabben :-) ).
Misschien een idee om dan een lange soepele stok te nemen, en aan het eind iets zachts te binden. Daarmee strijk je dan over zijn lijf (wel zorgen dat hij niet kan omdraaien en slaan).

Begin gewoon zo hoog op de benen of rug dat hij het nog ok vindt en zak dan langzaam omlaag.

Hij zal dan wel aangeven waar hij het niet meer zo geweldig vindt en daar stop je dan maar blijft hem op die hoogte met dat zachte aanraken, je kan ook een beetje heen en weer wrijven. Als hij uit haalt kan hij je niet raken omdat je met die stok afstand hebt. Je blijft hem net zolang op die hoogte aanraken totdat hij laat zien dat hij wat ontspant en dan haal je de aanraking weg en beloont hem. Dus pas Goed zo zeggen als hij ontspant, niet eerder. Zelf rustig blijven want het zachte ding is tenslotte echt niet eng of gevaarlijk.

Dit doe je dan op die hoogte totdat hij het echt ok vindt, en vergeet niet zowel linkerbeen als rechterbeen te doen.

Dan ga je weer een stukje lager en herhaalt het. Net zolang totdat je alles van zijn benen aan kan raken.

Als alles goed en ontspannen gaat, kan je dan het zachte in je hand nemen en dan hem aanraken. En zo langzaam opbouwen. Geef het de tijd.

Wat ze ook wel eens doen, maar dan moet je met een tweede persoon zijn die handig en sterk is, is om het voorbeen aan dezelfde kant als het achterbeen op te tillen en dan dat achterbeen te poetsen. Maar ja, dan kan je niet zelf de hoef van dat achterbeen uitkrabben, dan valt hij om.

Zelf zie ik liever dat het paard gewoon leert dat aanraken ok is, dan zal hij willen meewerken :-)

Eilatan
Berichten: 7212
Geregistreerd: 22-05-04

Re: Pony met losse achterbeentjes

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-11-14 17:01

Dank je wel samantha!

Ik zal je vertellen dat ik het zo heb gedaan wat jij omschrijft, alleen wel met de hand. Dus aaien en dan langzaam steeds meer zijn kont af richting been, tot waar het goed was zegmaar. En dan elke dag een stukje verder.

En vandaag kon ik zijn benen aaien zonder gekke dingen! Ik moet er wel nog langzaam 'naar toe werken' maar hij vertrouwd me duidelijk al een stuk meer, en ik hem daardoor ook.

Alleen met borstel kom ik weer minder ver en sokken knippen kan ik ook nog wel vergeten, maar dat komt idd wel! Ik ben hier al heel blij om, hij is elke dag al zoveel relaxder. Ik doe hem nu alleen dagelijks poetsen en 10 min simpel longeren.

_00_0
Berichten: 3262
Geregistreerd: 01-12-07

Re: Pony met losse achterbeentjes

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-11-14 17:04

Voordeel aan die stok is dat als hij gaat meppen je de druk kan houden. Is met je hand een stuk moeilijker om hem te blijven aanraken als hij mept. Principe is idd dat zodra hij stopt met meppen/klieren doen dat de druk wegvalt.