Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
lisa_xxx schreef:schudt hij ook heel erg met zijn hoofd als hij bijv. rustig in de wei staat
Shenavallie schreef:Niet afstraffen, maar kijken wat de oorzaak is. Sommige paarden doen dit als ze los mogen: ze gaan dan vrolijk met hun hoofd lopen zwaaien. Dat is niet erg. Het wordt een ander verhaal als ze het doen als ze stilstaan, omdat het dan een andere oorzaak dan "vrolijk zijn" kan hebben. Hierboven wordt al het een en ander genoemd aan mogelijkheden. Het is lastig om vanuit deze plaats aan te geven wat de werkelijke reden is, dus mijn advies is om je vraag bij je VA voor te leggen. Laat deze VA ook eens in de oren van je paard kijken, want het kan ook zijn dat daar (dieper) iets in zit.
dazzletrofke schreef:En? Weet je de oorzaak al? Ik sluit me aan bij de rest, niet afstraffen. Als het ongecontroleerd is dan snapt hij niet waar hij straf krijgt.
Wij hebben een paard op stal gehad en die had echt een tik. Verveelde zich op stal. Dus ging dat zwaaien doen. Was niet zozeer stress, leek meer adhd, kon energie niet kwijt:p