Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
CoRiNa1983 schreef:Mijn ongeschoren paard krijgt eerst een 0 grams regendeken ik begin als het na augustus veel gaat regenen en temp onder de 15 a 17 graden komt. Als de temp onder de 10 a 12 graden komt komt komt er een 100 grams deken op en
temp lager dan 5 a 7 graden een 250/300 grams deken. En onder de 0 graden ga ik naar de 400 gram.
mijn ongeschoren paardje heeft altijd een vrij korte vacht in de winter, mijn vriendinnen doen ongeveer hetzelfde sommige gebruiken iets meer aan gram deken andere iets minder maar dat ligt aan het paard en hoe het stalbeleid is met buiten en binnen zijn van het paard.
Een paard gaat wintervacht aanmaken na de langste dag dat is eind augustus mar dan zijn de temp vaak te hoog om met dekens te beginnen maar bij koudere nachten kun je al wel met een 0 gram beginnen. Het is belangrijk dat je je paard in de gate houdt die moet het niet te warm hebben onder de deken en met koud weer niet te koud onder de deken.