Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Urielle schreef:Ik zou ook afstraffen. Stel mijn dochter haar hamster gaat dood en ze is verdrietig en slaat om af te reageren haar broertje en zusje in elkaar, dan fluit je dat gedrag toch ook even heel snel terug? Er zijn grenzen in hoe je kunt en mag reageren, ook voor een paard.
Ik zou inderdaad duidelijk maken dat bijten nog steeds niet mag, maar dan wel ook leuke ontspannende dingen doen, zoals uitgebreid poetsen oid
Netam89 schreef:Ik zou het gedrag ook niet afstraffen, geef haar inderdaad een paar dagen de tijd om het te verwerken. Ga voorlopig even niet rijden, wellicht wandelen of alleen poetsen. Het komt vanzelf weer goed.
Iolanthe schreef:Tuurlijk zijn er ook grenzen voor een paard, maar ik denk dat er wel een belangrijk verschil is hier tussen mens en paard. Een kind kun je uitleggen waarom haar hamster opeens weg is en daarmee ook uitleggen waarom het geen zin heeft om agressief te reageren.
Waarmee ik niet zeg dat alles maar toegelaten moet zijnIk zou inderdaad duidelijk maken dat bijten nog steeds niet mag, maar dan wel ook leuke ontspannende dingen doen, zoals uitgebreid poetsen oid
Urielle schreef:Netam89 schreef:Ik zou het gedrag ook niet afstraffen, geef haar inderdaad een paar dagen de tijd om het te verwerken. Ga voorlopig even niet rijden, wellicht wandelen of alleen poetsen. Het komt vanzelf weer goed.
Het is toch een manegepaardje voor zover ik begrijp? Dan zal TS er echt niet veel aan te zeggen hebben.
Joolien schreef:Verdriet, stress, mishandeld, maakt niet uit, een paard moet gewoon luisteren. Dit levert gevaarlijke situaties op.
Maar voorkomen is beter. Kijken naar lichaamstaal en op tijd corrigeren.