Rugprotector of bodyprotector

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Tiny2014
Berichten: 7
Geregistreerd: 21-04-14

Rugprotector of bodyprotector

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 23-04-14 17:35

Hoi Allemaal,

Ik ben nieuw op het forum. Vorig jaar heb ik met paardrijden mijn rug gebroken. Ik zit er gelukkig al lang weer op, maar bij sommige paarden lijkt het me meer verantwoord om een bodyprotector of rugprotector te dragen. Persoonlijk vind ik de bodyprotector belemmerend voor het echt subtiel kunnen rijden. De beweging van het paard kan niet helemaal natuurlijk doorvloeien in het lichaam van de ruiter en vice versa. Elke spanning in het lichaam van de ruiter, hoe klein ook, wordt door het paard gevoeld. Daarom heb ik een rugprotector gekocht.

Toch ben ik gaan twijfelen door wat ik erover las en overweeg hem terug te brengen. Hoeveel doet een rugprotector (niveau 2) nu echt? Ik hoor op het forum veel mensen vertellen over hun eigen ervaring met een bodyprotector waarbij de ene persoon er volledig in gelooft en de ander gedeeltelijk of geheel niet. Maar ik heb niets gelezen over de ervaring van ruiters die vallen met een rugprotector. Wie kan me daar iets over vertellen?

Groetjes,
Tiny2014 :)

Gowlan
Berichten: 5123
Geregistreerd: 21-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-04-14 17:36

Allereerst welkom op bokt!
Is zo'n opblaasbare bodyprotector niet iets voor jouw? Zo'n airjacket?
Die zal je in je rijden niet belemmeren en de patronen zijn te vervangen. Maar het vangt wel je mogelijke val op.

Tiny2014
Berichten: 7
Geregistreerd: 21-04-14

Re: Rugprotector of bodyprotector

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 23-04-14 19:40

Hoi Gowlan,

Ik ben bang dat ik op de een of andere wijze dat ding zichzelf laat opblazen zonder dat ik van het paard val... en dat ik dan die patronen moet vervangen. Bovendien zie ik net een bedrag van €500 staan! Dat is wel enorm duur, dat heb ik nu echt niet!
Ik ben er nu nog niet uit hoe belangrijk het is om een bodyprotector te hebben, of dat de rugprotector voldoende bescherming biedt voor mij. Maar ik zal je tip in gedachten houden.

groetjes,
Tiny2014

Skittlez
Berichten: 678
Geregistreerd: 14-03-14
Woonplaats: Noord-Holland

Re: Rugprotector of bodyprotector

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-05-14 12:16

Welkom op bokt! :)

Een bodyprotector beschermt geloof ik ook je rug toch?
Ik heb een bodyprotector, die beschermt mijn ribben,schouders en rug.
http://www.ooteman.nl/dames/veiligheid/ ... tor-beta-3

Ik heb hem niet bij deze site besteld, maar dit is even een voorbeeld.
Je kan hem ook daarkopen geloof ik voor 74,95

kiki1976

Berichten: 18134
Geregistreerd: 17-04-10
Woonplaats: Kop van Noord Holland

Re: Rugprotector of bodyprotector

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-05-14 13:23

Niet mijn rug gebroken gehad maar wel 2 rug operatie's gehad.
Maar zelf ga ik dus voor een BP en geen RP, puur omdat een BP meer beschermd naar mijn idee.

Zelf heb ik deze http://www.daisypaardenshop.nl/a-256999 ... lt-101154/
En ik moet heel eerlijk zeggen, deze zit me niet in de weg met rijden. Door het dragen vormt deze naar je eigen lichaam.

Icrack

Berichten: 1327
Geregistreerd: 31-05-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-05-14 19:51

Ik gebruik zelf de Outlyne van Airowear. Het geld dubbel en dwars waard en vormt zich heel fijn naar je lichaam zonder in de weg te zitten...ik vind het een aanrader (maar da's mijn mening :D )

paardje1983
Berichten: 1398
Geregistreerd: 04-01-12

Re: Rugprotector of bodyprotector

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-05-14 19:59

Ik gebruik de how's racesafe. Voor mij geen andere merk meer. Voel het niet eens dat ik hem om heb tijdens het rijden.

MelanieB

Berichten: 25887
Geregistreerd: 06-08-06
Woonplaats: Lathum (GLD)

Re: Rugprotector of bodyprotector

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 15:51

Ik zou eens naar een eventingshop gaan die gespecialiseerd is in bodyprotectors.
Die kunnen je goed helpen, de ene BP is de andere niet.
Die stijve, niet goed passende goedkope BP's zijn funest.

Ik heb een how's, altijd eventing en springen mee gereden, maar soms ook dressuurmatig. Ook bijna altijd om met buitenritten. Zitten super.

Heb nu voor het mennen ook nog steeds de How's, al heb ik een maatje kleiner gekocht zodat ie ietsje korter is achter ivm natuurlijk het zitten op de bokstoel.

Succes met je zoektocht!

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 15:56

Ik zit ook te twijfelen om een rugprotector te kopen.
Ik heb altijd een bodyprotector aan tijdens met springen met mn jonkie, maar ik merk dat het wel erg mijn eigen beweging beperkt...
Maar voor wedstrijden vind ik dat dus echt niet mooi :+
Iemand die dit toevallig weet, kan zo'n rugprotector 'ongezien' onder een wedstrijdjasje?
En inderdaad wat ts ook vraagt, geeft zo'n ding wel de bescherming van een bpdyprotector?

Blabla73
Berichten: 38
Geregistreerd: 11-04-14

Re: Rugprotector of bodyprotector

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 16:11

ik heb zelf een Airowear en ben daar erg tevreden over. Deze vormt zich inderdaad door je lichaamswarmte naar je lichaam! Eveneens gekocht nadat ik een gebroken rugwervel had. Ik ben echter een recreatief ruiter. Grootste nadeel vind ik, dat je er enorm van gaat zweten. Mijn shirt kun je na een uurtje rijden bijna uitwringen (behalve in de winter, dan is het lekker warm), maar dat kan ook aan mijn conditie liggen. Maar ik denk dat dat voor iedere protector geldt (behalve airjacket).

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 16:15

maar past deze onder een wedstrijdjasje? :)
Laatst bijgewerkt door ThePast03 op 12-05-14 20:57, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Quote verwijderd

Saar88

Berichten: 2454
Geregistreerd: 02-11-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 16:25

Deze heb ik ook, echt een aanrader. Ik ben van mening dat als een bodyprotector je belemmert, je of de verkeerde maat draagt, of een goedkope hebt van slechte kwaliteit.

Met een rugprotector heb ik geen ervaring helaas.

Ik heb zelf trouwens rugproblemen door een val (hernia). Ik ben niet al te lang geleden met mijn bp aan keihard op mijn rug gevallen, echt plat erop. De volgende dag voor de zekerheid en ter controle naar de dokter; ik had alleen wat spierpijn. Hij zei dat ik erg veel geluk had gehad, als ik de bp niet om had gehad was er naar alle waarschijnlijkheid wat gebroken. Ik zweer dus bij dat ding :)!
Laatst bijgewerkt door ThePast03 op 12-05-14 20:58, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Quote verwijderd

MelanieB

Berichten: 25887
Geregistreerd: 06-08-06
Woonplaats: Lathum (GLD)

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 16:31

Als ik logisch nadenk past geen enkele BP onder een wedstrijdjasje. Tenzij je 3 maten groter neemt..

Rugbeschermer durf ik niet te zeggen.. zal er iig beetje vreemd uitzien denk ik.
Laatst bijgewerkt door ThePast03 op 12-05-14 20:58, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Quote verwijderd

AllEventing

Berichten: 63
Geregistreerd: 12-05-14

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 16:34

Ligt aan de maat van je rijjasje ;) Het mooiste is wel om de bodyprotector over je jasje te dragen.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 16:36

AllEventing schreef:
Ligt aan de maat van je rijjasje ;) Het mooiste is wel om de bodyprotector over je jasje te dragen.

maar dat vind ik dus niet mooi :P

Maar bedankt voor de info!

WhiteLogness

Berichten: 818
Geregistreerd: 16-05-13
Woonplaats: Amstelveen

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-14 16:37

hoi! je hebt ook een rugprotector! Dit zit alleen op je rug, dit is ook niet vervelend! Kijk een op decatlon.nl!