Ik weet dat ze een aanleg hebben om snel dik te worden iemand een antwoord??
Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
laraxXxemma schreef:De haffies van de stal bij ons stonden allemaal 24/7 buiten. Even kijken naar het paardje dat je koopt, als die gewent is 24/7 buiten te staan kan het gewoon. Zo niet, dan langzaam aan opbouwen
Bhriseis schreef:Houd je paardje goed in de gaten, en probeer om zo veel mogelijk beweging te voorzien - dat scheelt ook enorm. In verband met hoefbevangenheid is het interessant om de fructaanindex (zie paardnatuurlijk) in de gaten te houden - maar die klopt ook niet altijd: als het bijvoorbeeld lange tijd niet geregend heeft is het gras op zich al meer gestresseerd.
Mocht je zien dat hij te dik wordt, probeer dan of je misschien een stukje weide kan afzetten met prikpaaltjes? Zodat hij eerst het stukje eet waar hij op staat, en dan geef je - als het gras daar bijna op is - altijd kleine stukjes bij.
jowien schreef:Hoeveel je paard beweging/ werk krijgt, is ook belangrijk.
Toen ik mijn fjord flink trainde, kon ze gewoon op een volle wei. Nu ik wat minder rij, is elke dag een strookje erbij beter (niet in ene de hele wei vol gras).
Het is voor je paard fijn als er bomen zijn om uit de wind/ regen/ zon te kunnen staan als hij/zij dat wil. En vriendjes, dat is ook belangrijk.