Mijn 7 jarige merrie wordt best snel ongeduldig als ik even wegloop. Ze gaat dan met haar been schrapen. Ik wil dit graag afleren maar ik weet niet hoe. Ik heb het geprobeerd te negeren, ik heb het afgewezen en nu schreeuw ik haar naam uit als ze het doet. Ze stopt even en dan gaat ze weer door.
Ook als de hoefsmid bezig is dan gaat ze terwijl ze op 3 benen staat, met nog een been stampen (dan staat ze kort op 2 benen). Dat doet ze uit verveling. Ze blijft dan wel gewoon braaf staan maar het maakt het soms wel wat zwaarder voor de smid.
.Mijn 3e punt is doordat ze weinig geduld heeft, blijft ze niet lang stilstaan als ik ergens mee bezig ben. Als ik iemand tegen kom en we even willen praten, dan houdt ze het echt niet lang vol om braaf stil te staan.
Dit zijn allemaal kleine dingetjes die horen bij een goede opvoeding. Dat moet ik dus gaan doen: opvoeden!
Daarom vraag ik om jullie advies om mij bij deze 3 punten te helpen.
Alvast bedankt!