maikeltje schreef:Alleen lauw-warm water drinken ze niet. Misschien is dat het probleem bij jouw paarden?
Vorig jaar had ik koud water en 1 verwarmde bak. Van nature zal een paard in dat geval voor het koude water kiezen omdat zijn instinct zegt dat het lauwige water bedorven is. Deze winter wordt er dus alleen verwarmd water aangeboden. Ik hoop dat hij dan meer drinkt.
@ Ingrid-92, ik zie dat hij veel ruwvoer eet maar tussendoor erg weinig drinkt. Hij koos afgelopen winter voor koud water ipv het verwarmde water. En koud wil hij ook niet echt graag drinken.
Om winterkoliek te voorkomen geef ik dus slobber, gemaakt van zijn brok. Zo krijgt hij in ieder geval s morgens en s avonds totaal 6 liter water binnen, gecontroleerd.
Dus veel ruwvoer en te weinig drinken kan koliek veroorzaken. Ook sneeuw eten en ijswater drinken kan koliek veroorzaken. Krampkoliek, of gaskoliek.
Als je dit een keer mee maakt en er achter komt dat t met te weinig water drinken heeft te maken, probeer je op alle manieren er voor te zorgen dat ze meer water binnen krijgen.
Laatst bijgewerkt door Bravura op 01-11-13 21:55, in het totaal 2 keer bewerkt