Ik was net Eurosport aan het kijken waarop springen uitgezonden werd. In de barrage reed Karen Midweck (iets in die trant) de barrage met haar paard Baloon. Haar paard tikte de balk aan en de balk viel er af, commentator gaf aan; 4 strafpunten. Echter, deze werd niet meegeteld omdat dit niet de bovenste balk was, maar 1 van de onderste. Klopt dit? Vind het een rare beredenering. Balk die valt, blijft een springfout in mijn ogen?
Voor zo ver ik ervan op de hoogte ben, worden er strafpunten toegekend als de hoogte of breedte van de sprong gewijzigd wordt. Bij de onderste balk is dit niet het geval, dus geen strafpunten.
bij de KNHS telt het afwerpen van een balk die niet de bovenste is niet als springfout, en worden er dus geen strafpunten voor gegeven. hoe het met de FEI regels zit weet ik persoonlijk niet, maar ik denk hetzelfde. Dus idd wat Bakkabouter zegt, zolang de hoogte of breedte van de sprong ongewijzigd blijft, worden er geen strafpunten toegekend.
FEI reglement ARTICLE 218 VERTICAL AND SPREAD OBSTACLES 1. When a vertical obstacle or part of an obstacle comprises two or several parts placed one above the other and positioned in the same vertical plane, only the fall of the top part is penalised.