Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

) en blaas ik zachtjes in haar neus. De eerste keer dat iemand dat ziet, moeten ze altijd lachen,
maar het werkt heel goed.Ieder paard is anders, maar iemand die plompverloren jouw persoonlijke ruimte in komt banjeren en jou de stuipen op het lijf jaagt, gedraagt zich in de verste verte niet als leider. Ook in de kudde heeft een banggemaakt paard, of een paard dat geen prijs stelt op iemands aanwezigheid, het volste recht om te bijten of daarmee te dreigen - moet iemand zich maar gedragen.Citaat:Een paard heeft vertrouwen in zijn leider. Als je wil dat ze je vertrouwen zul je op moeten treden wanneer nodig, dus ook wanneer ze bijten. Een tik of je stem verheffen kan genoeg zijn. Wees consequent en daadkrachtig.
Afdeling:"hoe zou het moeten, hoe gaat het in een ideale wereld": alleen paarden die psychisch robuust zijn, worden manegepaard. Zo gaat het helaas niet altijd.Citaat:Verder wat betreft dat paard wat z'n hoofd omhoog gooit: Zulke paarden zijn er op bijna alle maneges wel en bijna altijd gaat het verhaal dat ze ooit mishandeld zijn.
Manegepaarden moeten erg verdraagzaam zijn en makkelijk in de omgang. Een mishandeld paard zal dus niet snel geschikt zijn voor een manege; geloof niet alles wat je verteld wordt want het is goed mogelijk dat 'ie helemaal niet mishandeld is.
plagerijen voor, zoals dom mensenkind pletten tegen de wand, trappen of bovenop hun tenen gaan staan. Janneke2 schreef:Ieder paard is anders, maar iemand die plompverloren jouw persoonlijke ruimte in komt banjeren en jou de stuipen op het lijf jaagt, gedraagt zich in de verste verte niet als leider. Ook in de kudde heeft een banggemaakt paard, of een paard dat geen prijs stelt op iemands aanwezigheid, het volste recht om te bijten of daarmee te dreigen - moet iemand zich maar gedragen.
Citaat:Afdeling:"hoe zou het moeten, hoe gaat het in een ideale wereld": alleen paarden die psychisch robuust zijn, worden manegepaard. Zo gaat het helaas niet altijd.
En voor sommige paarden grenst de dagelijkse gang van zaken aan mishandeling, dus "dat het verhaal een fabeltje is, dat je niet moet geloven" - tja. Op zich IS het verstandig, om niet alles te geloven, daar niet van.
Citaat:Maar er is wel verschil tussne een paard dat bang is en een paard dat 'een spelletje met je speelt' (Oh, leuk, hoofd omhoog, lekker plagen, krijgen ze dat hoofdstel niet in!). Een dominant paard zal niet zo gauw jouw ontwijken (door zijn hoofd omhoog te doen). Daar zijn andereplagerijen voor, zoals dom mensenkind pletten tegen de wand, trappen of bovenop hun tenen gaan staan.
Doubtless schreef:Ik hoop dat je mijn post niet op hebt gevangen als banjeren en de stuipen op het lijf jagen, dat heeft namelijk imo niets met leiderschap te maken. Leiderschap staat niet gelijk aan lomp en onbedachtzaam.
Doubtless schreef:Ik doelde erop dat het bijten niet zozeer op angst zal wijzen, maar op dominantie. Ik doelde niet op het hoofd omhoog doen.
Janneke2 schreef:Zo hoort dat idd te zijn, maar in de situatie is waarschijnlijk sprake van een bang paard (dus weinig vertrouwen) en een manegeklant kan wel leidergedrag vertonen (rustig zijn, in evenwicht zijn, weten wat je wil en dat uitstralen)

Citaat:En na deze stevige binnenkomer ga je verder met:"Als je wil dat ze je vertrouwen zul je op moeten treden wanneer nodig". Een grens stellen kan soms aan de orde zijn, dat klopt, maar je hebt dan nog niets gezegd over de situatie beoordelen (is het angst of dominantie?)
niets over een relatie met het dier aangaan en dan gaat het al meteen over (straffend) optreden.
Citaat:Ik vind jouw tempo dus heel erg hoog en ik kan me goed voorstellen, dat een paard het zal ervaren als "terwijl ik in die mensenuitvinding ''box'' geen kant op kan, komt er iemand binnenvallen die me nog bang gaat maken ook".
Dat is de voorstelling die je krijgt bij mijn post? Nogmaals doelde ik nergens op banjeren, lomp gedrag, ergens binnenvallen en vervolgens een paard bang maken. Een vrije interpretatie in mijn ogen
.Citaat:Doubtless schreef:Ik doelde erop dat het bijten niet zozeer op angst zal wijzen, maar op dominantie. Ik doelde niet op het hoofd omhoog doen.
Misschien toch eens een andere nick proberen...?
Af en toe je eigen ideeen eens kritisch toetsen...?
Bijten kan wis en drie wijzen op angst!!!!
_xrose schreef:Hebben jullie overigens nog tips voor het bijten? Ik heb namelijk het gevoel dat veel van de paarden ook de baas proberen te spelen, dit omdat ik vaak nerveus ben en zo ook de stal in kom lopen.
. Doubtless schreef:Jammer dat mijn post zo verkeerd op je overkomt. Imo was het kort en krachtig en dekte het de lading, er zit verder niks agressiefs achter.
Doubtless schreef:Met de manege ervaring die ik opgedaan heb moet ik eerlijk zeggen dat ik die paarden niet als bang maar eerder dominant heb ervaren. Nou is mijn eigen ervaring waarschijnlijk geen representatieve weergave van het gemiddelde manegepaard, maar ik ben heel benieuwd naar jouw point of view
Doubtless schreef:Janneke schreef:Ik vind jouw tempo dus heel erg hoog en ik kan me goed voorstellen, dat een paard het zal ervaren als "terwijl ik in die mensenuitvinding ''box'' geen kant op kan, komt er iemand binnenvallen die me nog bang gaat maken ook".
Ik weet niet zo goed hoe ik deze op moet vatten eerlijk gezegdDat is de voorstelling die je krijgt bij mijn post? Nogmaals doelde ik nergens op banjeren, lomp gedrag, ergens binnenvallen en vervolgens een paard bang maken. Een vrije interpretatie in mijn ogen
.
Doubtless schreef:Mijn nickname is prima, de naam van mijn paard lijkt me zeer toepasselijk op een paardenforum.
Doubtless schreef:"Kan wis en drie wijzen" is een typo denk ik, begrijp het iig niet.
aeolusnr1 schreef:Ik vind dat je een beetje aan het overdrijven bent "Janneke"
Wat jij zegt is zeker niet verkeerd, maar wat "Doubtless" zegt is ook zeker wel juist.
Wat er wel is, is dat niet iedereen dit zal kunnen uitvoeren, het is dus ook altijd gevaarlijk om zo'n tips te geven via een forum.
Eigenlijk is er maar één manier om het te leren , en dat is er les in nemen.
Maar de meesten hier vinden les overbodig, en denken het zelf wel te kunnen aan de hand van enkel tips.
_xrose schreef:Bij ons in de buurt hebben we geen lessen hierin, voorzover ik weet. Vandaar ook dat ik er geen volg en ook omdat het geld kost en ik hier zelf geen geld voor heb. Dat is dan ook de reden dat ik zo'n les niet volg.