Hengst aan ruin introduceren

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
NZ92

Berichten: 3193
Geregistreerd: 23-06-09

Hengst aan ruin introduceren

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-01-13 17:38

Hallo allemaal,
Sinds 3 dagen staat mijn bijna 4 jarige hengst bij mijn 16 jarige ruin op stal. Ze hebben een box naast elkaar en kunnen dus
neuzen tussen de tralies. Dit was eerst even gillen maar nu gaat het goed, vanochtend toen ik de hengst buitenzetten hinnikte
mijn ruin hem zelfs achterna.
Omdat ik graag zou willen dat ze samen kunnen staan buiten in de paddocks en straks weer op het weiland wil ik ze aan elkaar laten wennen.

De hengst stond op zijn vorige stal samen met ruinen en hengsten en dit ging altijd goed. Mijn ruin is gewend samen te staan met merries en andere ruinen maar kan soms wel een beetje dominant zijn, wel vriendelijk tegen alle paarden.

Hoe kan ik het beste aanpakken om ze te koppelen? Ik heb beschikking over een binnenbak waar een stroomdraad tussen kan, dus evt kan ik ze daar al inzetten met de draad er tussen. En zou ik dan na een tijdje gewoon de draad weg kunnen halen? En wat moet ik doen als ze echt gaan vechten? Hoe haal je 2 vechtende paarden uit elkaar?

Graag jullie tips

romiley_xxx
Berichten: 223
Geregistreerd: 22-02-11
Woonplaats: Nijmegen

Re: Hengst aan ruin introduceren

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-13 17:41

Hee, ik zou ze inderdaad even laten staan met draadje ertussen. Kijken hoe dat gaat.
En 2 vechtende paarden kun je eigenlijk niet uit elkaar halen. Gevaar voor eigen leven zou ik denken...

NZ92

Berichten: 3193
Geregistreerd: 23-06-09

Re: Hengst aan ruin introduceren

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-01-13 20:06

Ja ga dat toch denk ik met het draadje proberen.. daar zit wel een flinke klap stroom op dus dat is wel goed. Als ze echt gaan vechten denk ik toch dat ik er na toe loop met een grote zweep en ze uit elkaar drijf. Evt kan iemand de bak open zetten zodat de zwakste kan vluchten...

troi
Berichten: 18079
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Re: Hengst aan ruin introduceren

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-13 21:36

Als jij een goed sociale hengst en ruin hebt, en zo lijkt hetbuit jouw verhaal, dan lijkt het gevaar op gevechten me niet groter dat bij standaard ruin-ruin koppelingen. Ik zou het aanpakken met het draadje en verder vooral je niet te druk maken.

Jessix

Berichten: 18158
Geregistreerd: 22-08-06
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

Re: Hengst aan ruin introduceren

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-13 19:41

Ik heb gekozen voor het direct introduceren. Zowel met ruin/hengst als hengst/hengst. (en vroeger ook met ruinen en merries) Draad er tussen vond ik juist eng met uitslaande voorbenen. In de combinatie hengst/hengst wilde ik ook niet vanwege het risico dat ze elkaar juist uit zouden dagen met een draad ertussen. Haantjes gedrag, elkaar opfokken en als ze de kans hebben dan pakken ze elkaar. Bij mij is het altijd goed gegaan. Hengsten bij elkaar is wel even pittig, maar bij een ruin/hengst is het snel bekeken.

Belangrijkste is dat alle paarden goed gesocialiseerd zijn en wel bij elkaar passen wat karakters betreft. Twee ontzetten dominante dieren is natuurlijk vragen om moeilijkheden.. Succes!

Buffelo
Berichten: 1124
Geregistreerd: 28-10-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-13 20:17

Ik ben ook voorstander van direct bij elkaar zetten, ik vind een draadje ertussen maar niks. Je kan beter even het ergste gehad hebben en dan is het meestal wel snel over. zoals de gene boven mij zegt, uiteraard niet 2dominante paarden bij elkaar zetten.

studentje18
Berichten: 27
Geregistreerd: 13-01-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-13 20:20

Ze staan al naast elkaar in de stal dus ik denk dat dat draad niet eens nodig is. Als het fout gaat, ja dan zou je inderdaad even niks kunnen doen. Maar soms is het beter om ze maar gelijk te laten wennen aan elkaar