Hallo juryleden, ik rijd met mijn paard Z1 en moet daarin een eenvoudige wissel rijden. Als er staat bij X eenvoudige wissel ga ik vlak voor de X terug naar stap en vlak na de X weer in galop, dit om het in mijn ogen ""mooi te verdelen". Kreeg ik laats op mijn protocol (voor het eerst) het commentaar dat ik bij X terug moest naar stap. Hoe zien jullie dit, ??
Remember
Berichten: 6005
Geregistreerd: 13-06-03
Geplaatst: 19-07-12 21:28
Inderdaad 'over de X heen' verdelen, maar het is natuurlijk niet netjes als je echt te vroeg in stap gaat. 3-5 (verzamelde!) stappassen heb je geen 5 meter voor nodig, dus het gebeurt allemaal wel redelijk dicht rondom de X.
Ik deed het altijd hetzelfde als jij en heb er eigenlijk nooit opmerkingen over gehad.. De eenvoudige wissel is toch de overgang galop/stap/galop, dus als je dan op X pas naar stap zou gaan heb je het imo niet mooi verdeeld.. Ik zou het dus zo blijven doen als je altijd deed
ja ok maar de oefening is zoals relaxed al zei galop stap galop, dus dacht ik het mooi te verdelen.Gelukkig krijg ik hier bevestiging, dus blijf het maar doen Ik kreeg afgelopen x ook pas voor de eerste x commentaar erop. Bedankt voor jullie tips.
Dressuurgek
Berichten: 2287
Geregistreerd: 18-10-03
Woonplaats: Zuid-Oost Nederland
Geplaatst: 23-07-12 12:28
De overgang rij ik niet eerder dan dat mijn paard met zn neus op X is, dan 3-5 stappen en galoppeer je weg als het achterbeen op X is. Als je veel eerder naar stap gaat is dat wel een beetje aan de vroege kant maar als de oefening correct wordt uitgevoerd is er verder niets mis mee.
Verder is het natuurlijk niet zo dat als je een voldoende hebt gescoord dat je jury dan geen commentaar mag geven, misschien had je nog een punt hoger kunnen scoren als je 1 pas later de overgang had gemaakt en dus nog correcter op de letter gereden.