Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
LisaLuna

Berichten: 4933
Geregistreerd: 05-07-05

Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-03-12 11:03

Dag bokkers,

Ik ga als het goed is mijn droom verwerkelijken door een paard te kopen. Nu gaat het om een 2jarige hengst die ik wel ga laten ruinen. Ik neem hem over van een erg jonge meid dus zie er niet veel kwaads in wat betreft oplichting.. Maar nu vroeg ik me af waar moet ik extra op letten, sowieso de knieen uiteraard en hoe hij is met borstelen en dat soort dingen maar qua gezondheid want ik weet dat jullie het er waarschijnlijk niet mee eens zijn maar ik ga hem niet laten keuren dus wil extra goed kijken!

Gezien keuren ook rond de 700 kost en dat paardje ook rond die prijs zit vind ik dat een beetje te..

Ik hoop dat jullie me willen helpen, gelieve wens ik geen reacties over dat het dom is hem niet te laten keuren want stiekem weet ik dat wel hoor dames. Ik wil hem gewoon zo goed mogelijk zelf inspecteren :D

Dees

Berichten: 19787
Geregistreerd: 09-08-01
Woonplaats: Friesland

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-03-12 11:12

Zou wel een klinische keuring laten uitvoeren, gewoon om te weten of het hart en de longen in orde zijn en de benen geen al te grote problemen vertonen.
Kijk uit met gescheurde hoeven, lange tenen in combinatie met lage verzenen, matige rugbespiering, gebrek aan glans in de vacht.
Verder moet het gedrag van zo'n twee jarige normaal zijn maar bedenk daarbij wel dat twee jarigen op hun lastigst zijn in de omgang (ze zijn groot genoeg om geintjes uit te gaan halen, en nog te jong om echt even op hun nummer te zetten, ze zijn gewoon puberaal).

Als je zelf weinig kijk op een gezond paard hebt, en wellicht weinig kijk op wat een 'goed paard' is of juist niet, wees dan verstandig en neem iemand mee die dat wel heeft.
Ook een paard van 700 euro kan achteraf behoorlijk te duur blijken ;)

LisaLuna

Berichten: 4933
Geregistreerd: 05-07-05

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-03-12 11:52

Heb je helemaal gelijk in! Ik rijd wel al 11 jaar paard dus weet wel ongeveer waar ik op moet letten. Heb vriendinnen mee die in dat opzicht hetzelfde zijn aangezien ik wel door een roze bril kijk uiteraard! En ik ga even kijken of een DA meekan!

friesiszwart

Berichten: 10233
Geregistreerd: 05-06-06
Woonplaats: pendelend tussen GLD, Overijssel en ZH

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-03-12 11:59

een twenter voor 700 euro lijkt mij te mooi om waar te zijn. Afhankelijk van het ras dan. Zou zo wie zo laten keuren.

josie
Berichten: 5412
Geregistreerd: 22-02-06

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-03-12 12:07

Keuren kost geen 700 euro hoor, dat is wel erg veel.
Klinisch ligt vaak tussen de 65 - 110 euro, met evt. wat foto's (bv. screening) zo rond de 300-400 euro.

gipsyboy

Berichten: 3006
Geregistreerd: 23-09-06
Woonplaats: purmerend

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-03-12 12:09

wat leuk dat je droom (bijna) uit komt.
erg spannend allemaal dan.
maar let vooral op de gezondheidspuntjes.
schone ogen, neus. mooie hoefjes. een attente uitstraling.
een 2 jarige hengst mag in mijn ogen geen duffe pony zijn die dood en dood stil staat bij poetsen bijvoorbeeld.

verder kan je zelf de pony ook laten lopen, en kijken hoe die loopt. op de harde grond en mischien in de bak.

verder veel plezier en zet de roze bril wel af he, :P

sayenti
Berichten: 570
Geregistreerd: 07-08-07
Woonplaats: belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-03-12 12:34

friesiszwart schreef:
een twenter voor 700 euro lijkt mij te mooi om waar te zijn. Afhankelijk van het ras dan. Zou zo wie zo laten keuren.

Ik heb mijn 2jarige hengst ook maar voor 500euro verkocht hoor. helemaal inorden.

Ik zou vooral hart en longen laten nakijken dit is toch noodzakelijk.
Benestand,vacht,conditie van het paard en eventueel dat het karakter goed zit :)

LisaLuna

Berichten: 4933
Geregistreerd: 05-07-05

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-03-12 12:42

Hartstikke bedankt dames, ik denk dat ik inderdaad dan wel een DA meeneem. En hem iniedergeval klinisch laat controleren!

En het paardje moest met spoed weg vanwege omstandigheden (die ik ook weet hoor!) En ik denk dat vanwege het hengst zijn en zijn leeftijd dat hij daarom 750 kost! Ik ga hem inedergeval goed onderzoeken en probeer m'n roze bril te vermijden haha! Moet uiteraard ook maar zien of de klik er wel is natuurlijk! En ik neem m'n camera ook mee zodat alles kan vastleggen!

Quinn
Berichten: 8409
Geregistreerd: 15-12-06

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-03-12 22:17

Ik weet niet waar jij je paard laat keuren maar ik betaal echt niet meer dan 300 euro voor een aankoopkeuring. Ik zou hem zowiezo laten keuren als hij niet goed is heb jij een "niet" gezond paard wat veel geld kan gaan kosten.

troi
Berichten: 18092
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-03-12 22:25

gipsyboy schreef:
een 2 jarige hengst mag in mijn ogen geen duffe pony zijn die dood en dood stil staat bij poetsen :P


Dood en doodstil is wat overdreven maar een goed opgevoede hengst kan echt wel een tijdje keurig stil staan zonder direct een dooie pier te zijn, ik zou voorzichtig zijn met dit criterium..

Daisy01

Berichten: 688
Geregistreerd: 13-01-08
Woonplaats: Sijbekarspel

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-04-12 11:33

Lies het komt helemaal goed! En als jij nou wel door je roze bril kijk, heb je altijd ons nog he!

ambre

Berichten: 7148
Geregistreerd: 19-04-09

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-04-12 11:36

Ik snap dat je denkt dat je voor dat geld beter niet kan keuren,maar hij kost toch een hoop geld in onderhoud.
Ik zou zeker even naar zijn hart laten luisteren en wat foto's laten maken.
Dit hoeft zeker geen 700 euro te kosten.Buigproeven vind ik met zo'n jong dier niet nodig,maar wat foto's om te kijken of er geen ocd zit lijkt me aan te raden.
Ik denk dat je voor rond de 200 euro klaar kunt zijn.Zitten er chips in dan kun je hem beter laten staan.

sayenti
Berichten: 570
Geregistreerd: 07-08-07
Woonplaats: belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-04-12 12:59

troi schreef:
gipsyboy schreef:
een 2 jarige hengst mag in mijn ogen geen duffe pony zijn die dood en dood stil staat bij poetsen :P

Mijn hengst was wel geleerd en deze stond gewoon netjes stil,tot hij helemaal proper was :) helaas als je een gemanierde hengst ga afkeuren.

bonzwa

Berichten: 996
Geregistreerd: 08-07-07
Woonplaats: Doorwerth

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-04-12 13:03

Is dit een sportpaard? Ik zou hem wel op de fotos laten zetten om teleurstellingen te voorkomen.

En dit kost echt geen 700 euro

schipper1
Berichten: 162
Geregistreerd: 13-12-07
Woonplaats: Aan de voet van de Berg

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 13:26

Vanaf 2 jaar kun je ook rontgenen, jonger heeft geen zin omdat het skelet zich dan nog ontwikkelt. PROK mag bv daarom ook pas vanaf die leeftijd. Ik zou zeker even klinisch laten nakijken, en ook een rontgenscreening laten doen. Dan heb je 99% gedekt, kost bij de kliniek hier 200 euro. Dan weet je zeker dat je met iets gezonds begint! Vb: heb een 3 jarige Jazz klinisch en rontgenscr laten doen. Klinisch op en top! Supergaaf paard! Lagere prijsklasse want aan de kleine kant en boventallig. 2e rontgenfoto 3 fragmenten in de kogel met eromheen al artrose. Ondanks zeer goede buigproeven! Dan weet je al van te voren, als je dat gaat belasten dan gaat het fout. Ik heb deze Jazz dan ook laten staan....

EdkingEnzo

Berichten: 3513
Geregistreerd: 18-09-11
Woonplaats: Overijssel

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-04-12 10:48

Ik heb afgelopen zomer ook een 2 jarige hengst gekocht (wij hebben hem na het keuren meteen laten ruinen), die niks kende. Ook laten keuren en hij was super braaf! Toen heeft hij een tijd in de wei gestaan dag en nacht met vriendjes. En nu staat hij een tijdje op stal, in het begin wilde hij niet helemaal stil staan met poetsen maar nu wel hoor! Dat went heus wel! Veel plezier TS met je nieuwe paard!!

Pentax

Berichten: 2948
Geregistreerd: 16-09-10
Woonplaats: Achter mijn neus.

Re: Veulen kopen, waar moet ik op letten?

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-04-12 10:52

Voet/beenstand, zuivere beweging, overal aanraken, opvoeding (makkelijk wandelen? Hoefjes optillen?), socialisatie (alleen in de wei of samen?).
Echt keuren zou ik niet doen, er verandert nog zo veel.

PercyLeen
Berichten: 6904
Geregistreerd: 08-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-04-12 10:55

caro29 schreef:
Ik weet niet waar jij je paard laat keuren maar ik betaal echt niet meer dan 300 euro voor een aankoopkeuring. Ik zou hem zowiezo laten keuren als hij niet goed is heb jij een "niet" gezond paard wat veel geld kan gaan kosten.

Bij ons op de kliniek betaal je al 275 voor alleen klinisch :7 (Watermolen Haaksbergen, Jan Greve)

Ik heb ooit een 2.5 jarige rondom laten keuren en die werd me afgekeurd op de 5e foto..voor 700 eur kun je de gok nemen maar ik zou het persoonlijk zonde vinden als het beestje nu al niet goed is en je er straks achter komt bij het zadelmak maken..