Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Kaka schreef:. De ene gemeente is een stuk soepeler met de regels dan de ander en ervaringen met de handelwijze van een andere gemeente zegt niet zoveel over die van jouw gemeente.
cupido1996 schreef:Je zal misschien nog tegen het probleem aanlopen dat niet alle gemeentes vrijblijvend advies gaan geven. Dit onder het motto: we zijn geen advies bureau. Dus als je iets wilt, zal je een omgevingsvergunning aan moeten vragen.
Er zijn andere adviesbureaus die je heel goed kunenn adviseren wat wel en niet nodig is bij dit soort plannen.
Ben helaas zelf tegen dit probleem aangelopen en een adviesbureau was ook lastig vinden die precies alle regels van de gemeente wist. Dus je bent afhankelijk van de welwillendheid van de ambtenaar.
cupido1996 schreef:@ Kaatjemuts, helaas niet elke gemeente doet aan vooroverleg. Dat is wettelijk niet vastgelegd.
Een gemeente is verplicht je te helpen met het digitaal invullen van de aanvraag indien je daar hulp bij nodig hebt. Maar is niet verplicht inhoudelijke informatie te geven.
Dus helaas de wet geeft dit niet aan, waardoor je dus het niet eisen.
Vroeger was dat een stuk makkelijker, want toen kon je nog een principe verzoek indienen waar een stuk lagere kosten aan verbonden waren.