het zadel is nog geen jaar uit dus denk niet dat de boom kapot is er is echt netjes mee omgegaan
gillian
Berichten: 4794
Geregistreerd: 16-01-01
Woonplaats: Haarsteeg
Geplaatst: 24-10-11 20:23
Talkpoeder erin strooien, dat werkt echt!!
_KellyAV
Berichten: 3761
Geregistreerd: 27-12-08
Woonplaats: Westerland
Geplaatst: 24-10-11 20:26
gillian schreef:
Talkpoeder erin strooien, dat werkt echt!!
dat werkt inderdaad! maar het is volgens mij niet goed voor het leer. Misschien is een keer heel goed in olieën en vetten dat helpt ook!
MirandaMalik
Berichten: 9943
Geregistreerd: 13-06-05
Woonplaats: Groningen.
Geplaatst: 24-10-11 20:29
Talkpoeder is vet dus volgens mij kan dat geen kwaad. Misschien je zadel eens op de kop houden en dan goed olie ertussen laten druppen? Weet je wel zeker dat het je zadel is en niet je paard wat zo kraakt?
gillian
Berichten: 4794
Geregistreerd: 16-01-01
Woonplaats: Haarsteeg
Geplaatst: 24-10-11 20:31
Als je gewoon 1x talkpoeder erin strooid kan dat heus geen kwaad, moet je alleen wel de ongeparfumeerde versie hebben!!
oke heel erg bedank maar waar moet ik dan pressies het in stooien ?
gillian
Berichten: 4794
Geregistreerd: 16-01-01
Woonplaats: Haarsteeg
Geplaatst: 24-10-11 21:44
Zadel op z'n kant houden en tussen de zweetbladen strooien. Waar de singelstoten onder de zitting doorgaan zeg maar, zoveel mogelijk bij de boom. Daar lopen nogal wat stukken leer over elkaar wat kraakt, als je daar talkpoeder strooit, houdt het kraken normaal gesproken op. Mits de boom idd niet gebroken is natuurlijk
Het is toch alleen irritant als je zadel kraakt. Mijn zadel is al 2 keer nagekeken en kraakt ook nog steeds. Goede tip talkpoeder, ga ik dan ook maar eens proberen.
Zou toch voor de zekerheid het zadel even laten nakijken.. Had ook een stalgenootje met een krakend zadel die ze toch maar even na liet kijken: was de boom gewoon kapot!
Deejay1997
Berichten: 42
Geregistreerd: 27-11-11
Geplaatst: 03-12-11 16:08
Die van mij kraakt ook, maar ik hoorde dat dat ook aan het materiaal ligt? Ik heb een kunstoffen zadel dusja.
Dat kan inderdaad ook aan het materiaal liggen. Is je zadel van kunstof of van leer? De kunstoffen zadels kraken namelijk wel vaker, maar dat komt dus gewoon door het materiaal.
Talkpoeder werkt inderdaad goed, probeer dat eens.
Bij mij was de boom kapot na een jaar. Het was een fabrieksfout. Ook ik ga erg zuinig met mijn zadel om. Ik zou dus toch maar even naar de boom laten kijken hoor.
Faya__
Berichten: 2988
Geregistreerd: 09-07-10
Geplaatst: 03-12-11 16:28
passieAppel schreef:
Ik reed op een manege waar sommige zadels ook zo kraakten, had ik ze toch maar talkpoeder moeten geven ivp een opzeggingsbrief
Nu ontopic: Een keer goed met zadelzeep en vet wil ook nog wel eens werken
Even nakijken , hij lijkt me niet kapot. Maar soms als ik over stal loop en naar de lessen kijk en er komt iemand langs hoor is ze ook weleens kraken. Net zoals Faya_ hebben wij toen ook hetzelfde gedaan.
spreek uit ervaring! ik had een anky dressuurzadel gekocht en zat er een kraakje in. in het begin vond ik het niet zo erg, maar na een tijdje begon ik mij er aan te ergeren. ik wist 100% zeker dat de boom niet stuk was. uiteindelijk kreeg ik de gouden tip. ik heb het zadel op de kop neergelegd en letterlijk met een fles olie heb ik tussen alle naadjes en kiertjes olie gegoten. zadel 2 dagen laten 'drogen' en ja hoor, ik heb nooit geen kraakje meer gehoord!