Eind 2010 heb ik een Tinkerruin gekocht van iemand die hem een jaar daarvoor heeft gekocht bij Stoeterij de Ierse Tinker.
Zijn naam was daar Herbie, zijn vorige eigenaar heeft zijn naam laten veranderen in Skylar (een hele verbetering).
Zij verkocht hem omdat ze er een keer of tien was afgevallen in het jaar dat zij hem had en zij geen mogelijkheden dit op te lossen.
Toen ik hem zag was ik gelijk verkocht. Het is een geweldig paard. Hij is zwart/bruin met een witte bles en vier witte voetjes.
Hij is super braaf en lief. Alleen met rijden heeft hij problemen en ik dus ook... Hij is dan vreselijk gespannen en schrikt overal van.
Hij probeert zich echt goed te houden maar hij kan er niks aan doen. Het gaat inmiddels wel iets beter omdat we het met muizestapjes proberen te verbeteren. We doen veel grondwerk (geen enkel probleem). Met het rijden loopt er nu iemand mee met hem aan een touw en dat geeft hem meer zelfvertrouwen. Ik ben er achter gekomen dat wanneer er iets "engs" is het het beste werkt om hem gewoon stil te laten staan en te laten kijken tot hij weer rustig is. Nu hij weet dat hij niet gedwongen wordt om verder te gaan en alles rustig mag bekijken is er een hoop spanning weg. Zo gaan we dus langzaam verder.
Waar ik erg benieuwd naar ben is wat er met hem gebeurd is. Hij is eigenlijk best koelbloedig dus moet er iets gebeurd zijn in het verleden met het rijden. Zijn vorige baasje is nog een keer teruggegaan naar de Stoeterij. Daar vertelden ze dat hij eerst bij een vrouw thuis heeft gestaan die hem zou inrijden. Dat ging best goed. Ze maakte voornamelijk buitenritjes met hem,daarna is hij terug naar de Stoeterij gekomen waar hij het gespannen gedrag in de rijbak ook vertoonde.
Ben benieuwd of er iemand is die hem kent en mij iets meer kan vertellen.
Alvast bedankt,
Corina