Ik vraag me al een tijdje iets af..:
Sinds kort ben ik ook wedstrijden gaan rijden met m'n Friesje.
Dit wilde ik al erg lang, maar 2 jaar lang niet het juiste paard onder m'n kont gehad.
Ik ben toen gestopt met dat paard en zo'n 4 maanden later ben ik getipt door iemand.
Friesje beviel zo goed dat ik voor de eigenaar ben gaan rijden.
Nu rijd ik dus wedstrijden, en ik heb mijn eerste wedstrijd gereden op 27 augustus in Haulerwijk.
Ik wist niet wat ik kon verwachten, maar ik had zoiets van: 'Ach, IK heb lekker gereden, ZIJ was lekker ontspannen en we zien wel, het is tenslotte voor ons voor de ervaring dat we wedstrijden rijden'.
Na afloop van de proeven was ik echt super trots op haar.
Ik was dan ook erg blij dat ik de punten op mijn coupons las, 168 en 170.
Iedereen in mijn omgeving zei: 'Aach! Wat jammer! Geen winstpunt!'
Toen ben ik bij mezelf gaan denken:'Maar dat is toch helemaal niet erg? Waar rijd je voor? Rijd je om winstpunten binnen te slepen, of rijd je wedstrijden omdat je het leuk vind en het voor de ervaring is?'
Zoals je bijvoorbeeld in mijn onderschrift kunt lezen, is mijn doel om in de volgende wedstrijden beide proeven in de 170 te rijden, alles wat erboven is, is mooi meegenomen, mochten de punten eronder vallen: jammer dan, dan trainen we toch lekker door totdat het wel lukt?
Daar, op dat zelfde concours hippique in Haulerwijk, zag ik dat bijna iedereen die bij mij in de B reed, teleurgesteld de tent verliet als ze hun coupon(s) terug hadden.
'Maar' 1 winstpunt heeft iemand die vrij hoog in het klassement eindigde.
De meeste hadden geen winstpunt, en toch waren ze enorm teleurgesteld.
Dan denk ik bij mezelf nogmaals:'waar doe je het dan voor? JIJ hebt toch lekker gereden? steek die in je zak!'
Ik denk dat ik blijer zou zijn dat ik lekker had gereden en geen winstpunt dan een winstpunt bij een 'slecht gereden' proef.
Nou is mijn vraag: Ben ik nou serieus de enige die zo denkt? En is dit vreemd? Wordt ik uiteindelijk ook zoals veel andere amazones die ik daar teleurgesteld door die (g)ene winstpunt rond zag lopen?
Alvast bedankt!
Dus ik denk er ook wel zo over. Maar ik ben ook helemaal niet zo'n wedstrijdruiter hoor. 

Ik heb maar 1 tot 3 x per jaar dat ik een jury tref waar ik mij absoluut niet in kan vinden,