ellepel, ja een fysio overweeg ik ook. Tegenlijkertijd vraag ik mij af of ontspannen beweging en stretch oefeningen niet hetzelfde effect hebben? Meningen verschillen daarover nogal.
Het is de eerste fase met zadel/longeersingel/wat dan ook met singel opleggen en het vastpakken en losjes bevestigen van de singel, waar het moeilijk is. Het later echt aansingelen, opstappen en wegrijden is geen enkel probleem en onderzoek van de da gaf ook geen pijnpunten.
Iemand noemde via pb een pavlovreactie en daar kan ze goed gelijk in hebben.
Met haar aanpak ga ik eerst eens experimenteren omdat het heel logisch in mijn oren klinkt en ik ook goed die link kan leggen.
Maar ik zal ook nog een keer goed controleren op pijnpunten en de fysio in gedachten houden
Hyperion, bedankt voor het meedenken. Ik ga wat minder mee in je denkwijze. Het doet denken aan de parelliwijze van desentisizing, met als uitzondering dat je in feite in jouw omschrijving beloont voor spanning.
Je omschrijft het opleggen van het zadel, spanning, wegpakken. Je beloont dan dus voor de spanning met het wegnemen van de veroorzaker van de spanning.
De aanpak van parelli is dan logischer. HIj beloont met rust/wegnemen van datgene wat spanning veroorzaakt op het moment van ontspanning.
Desalnietemin.... heb ik veel betere ervaringen in werken met positief reinforcement en dat pas aan het eind toepassen, als geen reactie meer heeft, heeft dan 0,0 toegevoegde waarde in mijn ogen.
Maar goed... met zeer veel verschillende mensen op bokt heb je ook zeer veel verschillende zienswijze.
In sommigen kan ik mij goed vinden omdat de logica mij aanspreekt, in anderen wat minder.
Dat hou je dan toch.
Maar toch bedankt voor de hulp die je biedt.