Dochter (nu 6 en 8 mnd) zit sinds enkele maanden op rijles. Dit doet ze in privelessen bij ons op stal met een hele leuke, goede instructrice die echt kijk heeft op wat onze dochter kan. De lessen zijn op een op zich leuke maar jonge C-pony. Pony is ong 134 cm groot, lief maar wel 4 of 5 jaar jong. Poetsen gaat prima, dochter kan ook zelf hoefjes krabben etc. Ze heeft elke week een half uur les. In stap is ze al bezig met sturen, draf zijn ze vooral bezig met meters maken (dus rondjes volhouden). Lichtrijden gaat al prima (kon ze al voor ze op ponyles ging). Het enige is: instructrice houdt de pony nog steeds vast. Ik heb gevraagd waarom dit was. En dat ligt dus niet aan dochter (die is er best aan toe los te rijden en te sturen), maar het ligt aan pony. Die is wat aan het puberen geslagen en als ze door heeft dat ze los is... draait ze zich om of komt van de hoefslag. Maakt zich erg sterk en die kleintjes hebben dan weinig in te brengen. Ze wil (wat ik heel fijn vind!) het risico dus niet nemen om dochter los te laten lopen.
Instr weet dat we overwegen in de toekomst een leuke pony willen kopen waar dochter waar ze dan ook bixie etc mee kan gaan doen (dochter is vrij fanatiek met sporten) We kwamen op zich tot de conclusie dat dochter "toe zou zijn" aan een eigen pony als ze los alle 3 de gangen beheerst. Maar ze gaf ook toe niet te weten wanneer dochter daar op deze pony aan toe ging komen, omdat ook met de lesser van 8 jaar het niet wilde lukken. Dus dilemma! We willen graag dat dochter verder gaat bij deze instr en op zich ook op deze pony, maar ze kan nu niet verder richting zelfstandig rijden door gedrag lespony.
We hebben zelf ook een paard, een Fries van 8 die superlief is. Maar wel tig maten te groot voor dochter (hij meet 163 en dochter 114). Met teugels trekt hij haar zo'n beetje plat omdat hij graag zijn neus naar de grond brengt. Ik kan hem daarin opvangen en mijn zoon van 9 ook, maar dochter lukt dat nog niet. We gaan nu vrijdag sowieso proberen om bij hem bijzetteugels te monteren zodat hij zijn neus voor een 10 minuten niet naar de grond kan brengen en dat ze dan kan leren sturen (eerst aan de longe en als dat goed gaat eens een stukje los etc) maar ideaal is het niet.
En nu hebben we dus ook een leuke pony gezien. 8 jaar, veel bixie ervaring, gemakkelijk, precies goede maat en leuke prijs. Als dat een klikt met elkaar heeft kan ze daar wrs zelfstandig op leren rijden (met les van dezelfde instr). MAAR... een pony er nu bij kost extra geld, extra tijd, extra onderhoud (wat ik op zich allemaal wel heb, maar het was NU niet de planning) en ze is nog geen 7 jaar. Hoe weten we dat ze het leuk blijft vinden? Kun je van een meiske van nog geen 7 verwachten dat ze 3 maal per week naar stal mee gaat om te rijden etc (ik ben dan de andere dagen met pown bezig)? Ze heeft ook nog andere bezigheden en spelen met vriendinnetjes vind ik erg belangrijk.
DUS:
optie A: TOCH voor een pony gaan waar ze wel zelfst op kan leren rijden en dan maar kijken of ze het leuk blijft vinden?
optie B: lekker voorlopig rustig aan doorgaan op lespony en dus afwachten dat pony bijdraait qua gedrag (en ondertussen lekker laten freewheelen op onze Fries)
(We willen niet bij die pony gana kijken tenzij we zo'n beetje zeker zijn dat we het willen gaan doen. We willen het dochter niet aan doen dat ze er helemaal voor valt (en ik ook
) en dat we dan gaan zeggen: nou nee we doen het toch niet, want ze is nog te jong....
Ik zou zeggen; waag de gok. Als het toch in de planning stond tzt... Nu heb je een leuke gevonden die helemaal aan je eisen voldoet en goed beschouwd nog op een gunstig moment ook. Ik zeg; doen!

gezien leeftijd van dochter)