Mijn bijrijdpaard heeft een (voor mij een eng!) lastig probleem.
Als ik haar vastzet (altijd met de paardenknoop die in een trekje los is) schrikt ze regelmatig ergens van. Ze gooit haar hoofd omhoog en gaat vervolgens steigeren en dan hangen aan het halstertouw. Ze heeft in een jaar tijd al 5 halsters gesloopt en 4 halstertouwen. Nu heb ik er een met een paniekhaak, maar die schiet helemaal niet zo snel open vind ik.
Vandaag stond ze vast en schrok ze weer ergens van. Ze steigerde en ging vol aan het touw hangen. De vonken vlogen van haar hoefijzers af en het halster brak kapot. Doordat ze ineens los was, viel ze achterover. Gelukkig kon ze goed valbreken en ging 'zitten', haar achterbenen onder haar buik. Haar spronggewrichten hebben nu 2 schaafplekken. Ze liep gelukkig niet kreupel erna. Morgen maar weer checken
Wat doe ik hier aan? Als ze in het verkeer schrikt, springt ze zo midden de weg op. Ze is nogal heftig in haar schrikreacties. Ze schrikt ook van dingen die ik niet zie of hoor, heel vreemd. Ik schreeuw niet tegen haar / bestraf haar niet oid, die rare acties komen echt uit de lucht vallen.
Ik durf haar bijna niet meer vast te zetten, ben zo bang dat ze ooit niet los schiet. Dat ze dan valt en haar nek breekt of been o.i.d.
Iemand tips...? Het is trouwens een merrie van 10 jaar. Heel droog karakter maar kan ook erg gespannen zijn ineens. (is nooit opstandig of gevaarlijk)
Groetjes!