Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Excuseme schreef:Misschien iets offtopic: een kennis is laatst bekeurd omdat hij een tweepaardstrailer achter een auto had hangen die maar max 1 paard + trailer mocht trekken. Het argument was dat hij iets trok waarop meer vervoerd KON worden dan hij in werkelijkheid nu deed. Maar dat maalte niks uit.
Hij heeft het uiteraard uitgezocht, maar wettelijk stond de bekeurder in zijn recht.
annastasia schreef:Excuseme schreef:Misschien iets offtopic: een kennis is laatst bekeurd omdat hij een tweepaardstrailer achter een auto had hangen die maar max 1 paard + trailer mocht trekken. Het argument was dat hij iets trok waarop meer vervoerd KON worden dan hij in werkelijkheid nu deed. Maar dat maalte niks uit.
Hij heeft het uiteraard uitgezocht, maar wettelijk stond de bekeurder in zijn recht.
En had diegene z'n B of BE rijbewijs?
Winddancer schreef:Afhankelijk van wat de auto mag trekken, kan dat natuurlijk. Heeft dan verder niks te maken met E rijbewijs hebben of niet.
Als bij betreffende auto bv. in de papieren staat dat hij geremd maar 1200 mag trekken en de trailer weegt 900 kg. en daar staat nog eens een paard op van een 400 kg. zit je daar dus al overheen.
fliam schreef:Was bij mij bekend, stond in de theorie die ik moest leren voor m'n E (je weet wel, voor de vragen die ze je vooraf aan het examen gaan stellen).
Het gaat erom dat je achter je auto dat hangt, wat hij mag trekken. hang je er een trailer achter die in principe grotere lading mag vervoeren dan je auto mag trekken, dan ben je in overtreding. Ook al staat er bv. in de tweepaardstrailer maar 1 paard. Het gaat om het maximaal te laden gewicht. Naar de inhoud van de daadwerkelijke kar op dat moment, wordt niet gekeken.
Excuseme schreef:Winddancer schreef:Afhankelijk van wat de auto mag trekken, kan dat natuurlijk. Heeft dan verder niks te maken met E rijbewijs hebben of niet.
Als bij betreffende auto bv. in de papieren staat dat hij geremd maar 1200 mag trekken en de trailer weegt 900 kg. en daar staat nog eens een paard op van een 400 kg. zit je daar dus al overheen.
Dat is duidelijk en bij de meesten bekend. Gaat er hierom dat je ook bekeurd kan worden als dat paard er niet op staat.
)sflj schreef:Misschien legt Excuseme het verkeerd uit (of heeft die kennis het verkeerd begrepen?)
Zoals je het nu schrijft, kun je daar in Nederland niet voor bekeurd worden.
Het slaat nl. nergens op.
(Welke theorieles trouwens? Sinds wanneer moet je een theorieexamen voor je E rijbewijs afleggen? Is dat nieuw?)