wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
YelaBrenda11
Berichten: 1921
Geregistreerd: 05-12-09

wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-06-10 22:20

ik kan niet meer op mijn 4 jarige draver rijden , helaas.

pb maar voor de reden .

weten jullie nog leuek dingen die ik met haar zou kunnen doen ?

groetjes,

femke

kehdra

Berichten: 6391
Geregistreerd: 29-07-06
Woonplaats: Groningen

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-10 22:22

zoveel.. mennen, lange teugelen, vrijheisdsdressuur...

Ik weet niet wat jij leuk vind..

ikke20
Berichten: 7444
Geregistreerd: 31-05-06

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-10 22:24

wandelen schriktrainingen knuffelen poetsen kroelen

anyw1

Berichten: 513
Geregistreerd: 12-03-09

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-06-10 09:24

met de dubbele lijnen naar buiten, grondwerk, spelletjes, eventueel mennen (als hij dat nog wel kan), wandelen in het bos, wandelen op het strand...misschien kan hij mee als handpaard..
succes!

Pollewoppy

Berichten: 7942
Geregistreerd: 07-08-05

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-06-10 09:26

Denk dat het wel handig is dat je erbij zet waarom je niet meer kan rijden. Nu weten wij toch niet wat hij mankeert en wat hij dus nog wel kan en wat niet meer? Is hij kreupel of iets?

MarcR
Berichten: 1418
Geregistreerd: 10-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-06-10 11:15

In hand trail : dit is een discipline uit het western rijden. Er worden een aantal obstakels geplaatst en deze moeten door man en paard, aan de hand, overschreden worden, in stap of draf. De obstakels zijn ongeveer dezelfde als bij de bereden trail, voorbeelden van obstakels : poort, brug, vierkant waarbinnen het paard een 360° draai moet maken, tussen balkjes vooruit en achteruit, enz. Zoek voor meer info maar eens op internet of ga eens kijken naar een western wedstrijd waar de discipline trail wordt georganiseerd. Is niet zo eenvoudig als het er uit ziet maar heel uitdagend voor paard en man.

Grrrom

Berichten: 92
Geregistreerd: 22-06-10
Woonplaats: ♪♥♪♫♪♥♫

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-06-10 11:18

Zóveel dingen! Maar ik denk dat als je de zoekfunctie even gebruikt, je al een heleboel tegenkomt.

Mando

Berichten: 16870
Geregistreerd: 11-06-06
Woonplaats: Import in Siegerswoude.

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-06-10 11:20

Werken aan de hand, dubbele longe, lange lijnen, grondwerk,

cboog
Berichten: 283
Geregistreerd: 23-06-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-06-10 13:30

Inderdaad lekker buiten wandelen aan de hand.
Grondoefeningen vinden paarden ook leuk om te doen. Heb je ook boeken over waar je zelf mee aan de slag kan.
Of je oefent met een zeiltje enzo dat je paard eroverheen moet lopen etc.

Wel voorzichtig en met geduld oefenen.

Tartara
Berichten: 471
Geregistreerd: 28-08-09
Woonplaats: Zaanstreek

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-06-10 13:31

Waarom mag je er niet mee rijden?

chantaleg
Berichten: 42
Geregistreerd: 03-07-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-07-10 22:42

inspannen lijkt me leuk

xEllen
Berichten: 25
Geregistreerd: 05-07-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-07-10 15:53

Volgens mij bestaan er genoeg dingen om met je paard te doen als je niet meer kan rijden,
zelf hoor ik altijd hele leuke verhalen over freestylen met je paard..

Ell1997
Berichten: 29
Geregistreerd: 04-07-10

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-07-10 18:58

wandelen,mennen,longeren,spelletjes heel veel eigenlijk!!

laartje2
Berichten: 76
Geregistreerd: 26-06-10

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-07-10 19:52

Zo veel dingen...Ik gaa soms lekker lang wandelen (als het lekker weer is) ook spelletjes is erg leuk met haar

Zoech

Berichten: 118
Geregistreerd: 10-05-10
Woonplaats: Heemstede

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-10 13:21

Knuffelen, poetsen, misschien longeren? en lekker in het bos lopen *D

Succes!

boottj16
Berichten: 27
Geregistreerd: 02-04-10

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-10 20:41

Wandelen, lekker poetsen, vertoetelen, longeren als dat nog kan, veel grondwerk, misschien kan die wel kunstjes :D ?

bonikaodin
Berichten: 222
Geregistreerd: 05-04-10
Woonplaats: Ulvik,Noorwegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-10 21:42

mischien is het wel handig als je het er neer zet ;) wij kunnen wel dingen zeggen maar mischien kan je paard dat ook niet meer.
met mijn paard kan ik ook niet rijden(omdat die gek word als die alleen in de bak is. maar hij gaat vooruit,, maar moet meer gaan trainen in de vakantie met mijn andere paardje erbij :D )
maar je kunt poetsen, knuffelen, vrijheidsdressuur, longeren, dubbele long, samen met hem aan de hand gaan springen.
mischien zijn dat leuke dingetjes?
of met hem in het bos gaan wandelen ;)

bonikaodin
Berichten: 222
Geregistreerd: 05-04-10
Woonplaats: Ulvik,Noorwegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-10 21:43

laartje2 schreef:
Zo veel dingen...Ik gaa soms lekker lang wandelen (als het lekker weer is) ook spelletjes is erg leuk met haar

watvoor spelletjes doe je? :D ik wil ook graag iets leuks met de paardjes doen!:P dat ze toch wat beweging erbij krijgen ofso! ;)

FELINExxPINO
Berichten: 8
Geregistreerd: 14-07-10

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-07-10 04:20

Ik weet natuurlijk niet precies wat de reden is, of het iets met zijn rug is etc, maar ik dacht ook aan vrijheidsdressuur, lekker lang wandelen door een bos of als het warm is langs een meertje, lekker lang borstelen, en spelletjes (ponyvoetbal etc).

romeoluver

Berichten: 460
Geregistreerd: 01-04-10
Woonplaats: nederland!

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-07-10 10:36

heel veel!! poetsen, mennen, knuffelen, wandelen, vrijheidsdressuur, natural horsemanship ( maar dan niet rijden), naar een meertje, springen aan de hand, spelletjes, grondwerk dat is ook allemaal leuk!! :+

DDDMakkink
Berichten: 2889
Geregistreerd: 13-07-10
Woonplaats: lelystad

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-07-10 12:29

wandelen,vd,knuffelen en veel liefde geven
ik weet niet of je paard nog voor een karretje kan?
maar dan zou ik dat zeker gaan doen

tita

Berichten: 19847
Geregistreerd: 29-08-06
Woonplaats: Breda

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-07-10 12:31

4 jaar en niet meer kunnen rijden? Is toch handig om te vermelden waarom niet want een paard met bv HKO ga je ook niet voor de kar neer zetten

RianneH

Berichten: 28503
Geregistreerd: 02-05-05
Woonplaats: Amersfoort

Re: wat te doen met paard waar je niet op kunt rijden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-07-10 12:42

Mijn paardje (ook draver) is door verschillende omstandigheden in het verleden heel lastig te rijden. Daardoor rij ik weinig, maar wil haar wel trainen, mentaal en fysiek.

Ik doe veel grondwerk, los en aan een lijn. Met je lichaamstaal je paard sturen, dingen vragen en paard uitdagen mee te denken. Wil je perse een 'goeroe' volgen dan zijn er zat boeken waar je je op kan richten, naast alle info die op bokt staat. Persoonlijk pik ik liever overal dingen uit die ik op mijn paard toe pas.
Daarnaast longereer ik veel, maar dan bewust longeren. Achterhand erbij vragen, buiging, stelling, tempowisselingen, paard aan het werk zetten aan de longe. Dit kan je doen aan de enkele longe, maar ook dubbele longe, maar je zult wel even moeten oefenen.
En ik werk ook aan de hand (academische rijkunst) waarbij je je paard gymnastiseert terwijl je ernaast loopt. Dat is heel leuk om te doen, maar wel verstandig de eerste keren les te nemen, want het is wel iets wat je even moet leren. Als je echt goed bent/wordt, kan je ernaast alles vragen wat je erop zou vragen.

Daarnaast kan je nog met vrijheidsdressuur beginnen, maar let op dat je daarbij wel erg consequent bent :)

Portje

Berichten: 145
Geregistreerd: 17-08-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-10 11:29

longeren, vrijheidsdressuur, ...

Poiuytrewq
Berichten: 15421
Geregistreerd: 06-09-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-10 11:36

LangeLijnen is leuk!

Ben ik ook mee bezig, voor ik erop ga rijden. Dingetjes als wijken, schouderbinnen/buitenwaards en je kunt er ook mee naar buiten.
Vindt poon ook leuk.

Lange wandelingen maken doe ik ook onwijs veel, ben zomaar wel eens 3 of 4 uur weg! Paard vindt het ook leuk, went weer overal aan want je moet ook vaak door druk verkeer, en groot verkeer zoals bussen en vrachtwagens ;). Had eerst een hyper stuiterbal dravertje maar ze is al flink gekalmeerd haha.
En het is nog goed voor de hoeven ook als je over het harde gaat!

Verder lijkt mennen mij ook heel leuk, maar ook vanuit hier de vraag waarom je er niet meer mee kunt rijden..


Handtrail wat Rianne beschreef ga ik denk ik ook eens proberen, klinkt leuk :D