Mijn pony heeft enorm last van vliegen en sinds hij een vliegendeken omheeft heeft hij er eigenlijk geen last van maar nu het probleem op zijn schouders komen er enorme kalepleken zelfs schaafplekjes! Maar nu weet ik niet wat ik moet doen vliegensprays's werken niet... en zonder deken heeft hij enorm veel last van de vliegen maar ik wil ook niet dat heel zijn schouders kaal worden. weet iemand een oplossing???
Een deken aanschraffen die goed past? Mijn paard staat 90% van het jaar onder een deken, vanwege zijn hoge gevoeligheid voor vliegen, en niks geen schuurplekken, Heb verschillende dekens gehad, ben het beste te spreken over de Rambo Sweet itch hoody. Wel een dure uitgave, maar mij deken gaat alweer het 3e seizoen in, dus wel een goede investering
Misschien uit een fleesedeken stukken knippen en die aan jouw deken vastmaken zodat het daar niet meer zo erg schuurt?
Mijn vorige paard zijn deken paste ook goed, maar door geren,gespring en rollen wou de deken nog wel iets scheef gaan zitten waardoor hij ook schuurplekjes kreeg.
Hij kreeg het trouwens niet met gewoon lopen etc.
ElkeW
Berichten: 26
Geregistreerd: 13-06-10
Woonplaats: Harderwijk
Geplaatst: 19-06-10 19:41
Heeft hij over zijn hele lijf last van de vliegen? Als het alleen op zijn hoofd zit kun je nog overwegen hem alleen een masker op te doen. Ik weet niet wat voor deken je hebt, maar als het er ééntje is zonder hals kan het zijn dat hij daar plekken van krijgt, en zou je er eentje met hals kunnen proberen. Lastig, succes in ieder geval!
Zou een deken kopen die de juiste pasvorm heeft voor je paard. Elk paard is verschillend en niet elke deken zal er dan ook goed opliggen. Dus zou of een maatje groter pakken of even gaan proberen welke pasvorm bij je paard past.
Horseware
Berichten: 5440
Geregistreerd: 06-08-09
Geplaatst: 20-06-10 00:55
Een goed passende deken met een goede pasvorm en een gladde binnenzijde bij de schouders zal geen schuurplekken geven. Het beste kan je dus investeren in een andere deken die geen problemen geeft. Vliegensprays zullen nooit alles weghouden en zijn op den duur veel duurder.
Janne_ABC
Berichten: 180
Geregistreerd: 05-06-10
Woonplaats: Op de aardbol XD
Geplaatst door de TopicStarter: 20-06-10 08:58
Super bedankt allemaal. Ik ga zeker jullie tips gebruiken.
Je kan een ''bh'' kopen.. Een van mijn ponys vroeg had dat ook altijd, schuurplekken. De dekens zaten verder echt goed. Hij had gewoon een dun huidje..
Je hebt van de ''bh`s''/''body'' die je bij je paard om kan doen zodat je geen schuurplekken krijgt..
Ik denk dat een 'bh' wel erg warm is in de zomer, wanneer er dus veel vliegen zijn Floortje88.
Mijn paard kreeg ook vaak schuurplekken van dekens, maar dat lag echt aan de pasvorm Ik heb nu een vliegendeken van Bucas en die lag vorig jaar erg goed.
@_kiki_ Je heb verschillende BH`s, ik had een zwarte en ook een witte. Je hebt ook dunne vairanten.. Het kan natuurlijk aan de pasvorm liggen, maar destijds toen ik er ook mee aan klungelen was leek het echter niet zo te zijn. Bij elke deken kreeg hij het en had er ontzettende jeuk aan.. Toen toch maar gewoon de witte bh er ondergedaan...
Ja, je moet zeker eerst kijken of het niet aan de pasvorm ligt.. Ik gebruik die bh`s nu ook niet meer.. Maar als het blijkt dat dat niet zo is kan je altijd nog naar bh`s gaan kijken
josie
Berichten: 5412
Geregistreerd: 22-02-06
Geplaatst: 20-06-10 19:20
Ik zou gaan voor een goed passende vliegendeken, b.v. eentje van Horseware, kwalitatief goede dekens en een hele fijne pasvorm. Deze hebben allen een gladde binnenvoering, juist ter voorkoming van schuurplekken. Als je twijfeld over de juiste maat, meet je pony dan even op.
Ik heb al 2 jaar een bucas deken met vaste hals en buikflap die mijn paard dag en nacht ophad in de wei, en heeft nooit schuurplekken ervan gehad. 1x een goedkoop merk geprobeert (zonder hals) en hij lag meteen open bij zijn borst... Dus denk dat het toch ligt aan het merk/model deken...
ik heb nu een dominick vliegendeken op liggen en die schuurde ook wat op den duur en daar heeft ons mam nu voering stof aan de binnenkant tegen aan genaaid en ook bij de manen en da werkt goed
Vanwege een wond in haar oksel moest mijn paard enkele weken haar Hoodie dag- en nacht op, maar nu heeft ze toch wel wat schuurplekken op de schouders zitten.
Mijn ervaring met nylon gevoerde borststukken is dat het paard juist dáár erg van gaat zweten.
Lanita
Berichten: 548
Geregistreerd: 08-01-08
Woonplaats: Gelderland
Geplaatst: 28-06-10 18:55
Een andere deken kopen Deze past waarschijnlijk niet goed.
Je wilt hem dan zeker wel overnemen Nee de Hoodie is een blijvertje en zolang ze hem niet dag en nacht op hoeft heeft ze geen last van schuurplekken ook