Is hij er bang voor?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
FemkeRoosje

Berichten: 1530
Geregistreerd: 28-11-09
Woonplaats: Vianen

Is hij er bang voor?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-04-10 20:41

Tja een beetje rare titel maar weet niet zo goed in een zinnetje uit te leggen!

Ik heb een huurpony op de manege ik ben zo'n beetje de enige die op hem rijd.
Ik rijd hem vrijdags, zaterdags in de les, en zondags.
Verder loopt hij maandagavond nog een lesje(oudere mensen les), en op zaterdagmiddag nog een lesje bij kinderen die net leren rijden.

Ik huur hem vanaf Oktober maar rijd al langer op hem.
Ik heb volgens mij best een goede band met hem.
In de zomer staat hij op het land en dan kan niemand hem pakken maar als ik naar t land kom en zijn naam alleen roep komt ie naar me toe gegalopeerd!
Ook als ik aankom bij zijn stal en ik roep hem hinnikt hij al.
Met rijden galoppeer ik heel vaak gewoon even zonder beugels en zonder teugels!
Het is echt een super lieve pony, waar je echt op kan vertrouwen!

Alleen als je naar de longeerbak loopt en je moet wachten of soms gewoon al rent ie weg, hij rent dan oppeens keihard naar zijn stal maar als je eenmaal in de longeerbak bent loopt ie netjes vaak moet hij dan even zijn energie kwijt en galoppeert wat rondjes maar hij reageert super goed op je stem.
Ook bij de hoefsmid is hij altijd heel erg bang hij rende in het begin al weg zodra hij de hoefsmid zag.
Als hij dan eenmaal bij de hoefsmid was stijgerde hij de hele tijd zowat.
Dat is nu al een heel stuk minder en hij kan gewoon rustig blijven staan en rent ook niet meer weg, dat komt ook deels omdat we een super aardige hoefsmid hebben die er ook gewoon de tijd voor neemt en hem rustig aait, hij is er elke zaterdag en dan gaat hij hem altijd even aaien.
Hij rent ook erg vaak naar voerbakken.
En hij is gewoon ontzettend sterk waardoor je hem nooit zal houden.
Hij luistert naar mij eigenlijk t beste, voor sommige mensen is hij echt gewoon heel erg bang en die geven hem ook op zijn kop als hij wegrent terwijl hij vaak wegrent omdat hij waarschijnlijk bang is.

Ze denken namelijk dat hij vroeger is mishandeld en waarschijnlijk is hij wel normaal ingereden maar hebben ze daarna te veel oppeens van hem gevraagd, hij had waarschijnlijk ook een erg onaardige hoefsmid die waarneer hij iets eng vond hem een klap verkocht.
Waarschijnlijk is dat met de dierenarts het zelfde geweest.
Ook heeft hij het waarschijnlijk als veulen niet goed gehad.

Dit is waarschijnlijk de reden dat hij wegrent, gister liepen ze bijvoorbeeld met een veulentje langs en dat vond iets eng oppeens gaat hij zich helemaal sterk maken en hinniken hij raakte bijna in paniek omdat dat veulen iets eng vond.
Toch is hij al enorm verbeterd sinds hij hier op de manege staat.
Toen hij hier kwam (hij had eerst een andere verzorger waar ik erg goed contact mee heb maar die te groot voor hem was en toen een paard ging huren) kon je hem niet eens uit zijn stal halen zonder dat hij recht op zijn achterbenen stond, ook kon hij niet normaal in de poets plaats staan.
Dat kan hij nu wel.
Ik merk wel dat hij dingen als stelling en wijken erg moeilijk vind. Springen vind hij erg leuk maar hij moet dat echt nog goed leren af en toe hij staat nu 3 jaar op de manege en had daarvoor nog nooit gesprongen. In de poets plaats zet ik hem niet vast omdat hij zijn hoofd onder de kettingen doordoet en hij zichzelf dan niet meer los krijgt en in paniek raakt, hij staat dan gewoon netjes stil.

Ik ben ook een beetje grond werk met hem gaan doen en dat lukt aardig goed!
Hij volgt me als ik het wil en kan naar je toe komen en naast je stappen en draven, ook kan hij achteruit en blijven staan terwijl jij weggaat. Gewoon de beginselen eigenlijk.

Maar nou vroeg ik me af of iemand tips heeft hoe ik kan zorgen dat hij niet meer wegrent bij de longeerbak en dat hij niet zo in paniek raakt als er een veulen een beetje bang is.

Liefs Femke

hinta
Berichten: 626
Geregistreerd: 23-02-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-04-10 21:29

hee femke, idd een heel verhaal. als ik dit zo lees, vind ik dat je al flinke vorderingen hebt gemaakt.
het is alleen jammer dat je je pony moet "delen" met anderen die er waarschijnlijk anders mee om gaan. uit zijn manier van doen blijkt wel dat hij het heel erg leuk vindt bij jou.
ik weet zo gauw niet een echte aanpak van je probleem. ik denk wel dat het belangrijk is wanneer jij met hem bezig bent, dat je constant zijn aandacht moet hebben. hij moet dus altijd met zijn gedachten bij jou zijn, en zich niet laten afleiden door bv een angstig veulen. probeer op zo'n moment dat hij zich focust op jou. zelf weet ik niks van nh, maar ik heb hier al veel over gelezen op bokt. ik denk dat nh jullie band zeker versterkt, en misschien kun je het op die manier oplossen.
succes verder.

blensink

Berichten: 5608
Geregistreerd: 21-03-04
Woonplaats: Benidorm

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-04-10 22:43

Uit je verhaal haal ik dat de pony jou echt vertrouwt.
En vind net als @hinta dat je goed bezig bent.
Omdat je deze pony met andere deelt zal het meer tijd vergen maar je hebt al heel veel voor elkaar gekregen.
De longeerbak kun je oefenen, bv een zaterdag ga je wandelen, gaat de bak in en weer uit en na het rijden weer.
Als hij rustig is goed belonen aai op zijn hals en toespreken.
Hetzefde met het veulen.
Hoewel ik hier denk dat het hier geen angst is.
Veel succes verder.