zoals de titel al zegt. hoe pak je dit aan? ik zou zoo graag met mijn 11 jarig paard een keer door de bossen willen gaan wandelen. alleen ik heb geen idee of dit paard ooit buiten is geweest of wat dan ook. het enige wat ik weet is dat ie een verschrikkelijke schrik heeft van tractors als die dicht voor bij hem rijden.
nou gewoon halster of hoofdstel om en een leadrope en dan gewoon gaan wandelen. Blijf zelf rustig, houd je paard ter hoogte van je schouder en gewoon doen.
Dan nog raad ik aan om eerst meerdere keren te gaan wandelen en dan het liefst meerdere uren. zodat je leert hoe jouw paard reageert en je paard leert hoe jij reageert. Als dat allemaal goed gaat zou ik samen met iemand anders die daar al goed ervaren is mee naar buiten gaan.
8nnemiek
Berichten: 46413
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg
Geplaatst: 25-01-10 12:44
Neem een tweede persoon mee die er naast loopt Of, als je paard goed aan andere paarden plakt, dan ga je samen met een groep naar buiten.
8nnemiek
Berichten: 46413
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg
Geplaatst: 25-01-10 12:44
Caira, in België noemen ze buitenrijden wandelen
Laatst bijgewerkt door 8nnemiek op 25-01-10 12:44, in het totaal 1 keer bewerkt
Gypsy
Soort van gewaardeerd verhalenverteller
Berichten: 20066
Geregistreerd: 09-08-07
Woonplaats: The world is my playground.
Geplaatst: 25-01-10 12:44
Gewoon op het erf eens kijken waar het paard allemaal schrik van heeft. Als hij echt zo bang is van tractors, eerst aanleren dat het gewoon oké is. Anders krijg je ongelukken.
Het dier hoeft heus niet bomproof te zijn voor je naar buiten gaat, maar je moet het wel onder controle kunnen houden. Dus gewoon gaan wanneer je er vertrouwen in hebt!
dodyg
Berichten: 1368
Geregistreerd: 31-07-09
Woonplaats: Hamont (belgië)
Geplaatst door de TopicStarter: 25-01-10 12:47
ja ik ben ook gaan wandelen samen met mijn vriend en zijn fjord maar mijn paard wil dan niet als laatste lopen maar voorop? dus mss heeft ze dat bij haar vorige eigenaar toch vaker gedaan??
Nordan
Berichten: 210
Geregistreerd: 26-04-07
Woonplaats: Brabant
Geplaatst: 25-01-10 12:47
een ervaren paard mee nemen en gewoon er op gaan zitten anders maak je het veel te spanend en gaat hij nog denken dat er iets aan de hand is..
blensink
Berichten: 5608
Geregistreerd: 21-03-04
Woonplaats: Benidorm
Geplaatst: 25-01-10 23:46
Gewoon na het rijden buiten uit gaan stappen. Zo wen jij en je paard aan het buitenrijden. Elke keer een stuk verder en een stuk eerder. Doe de volgende dagen eens een drafje buiten enz. En als het allemaal goed gaat meteen naar buiten. Je kunt je paard ook (gezadeld) meenemen aan de hand het bos in en er op een bepaald punt opstappen en langzaam naar huis terug rijden. Veel succes! Als je paard voorop wilt lopen heb je kans dat hij het inderdaad al gedaan heeft met zijn vorige eigenaar
Met mijn nieuwe paard loop ik nu ook eerst een paar keer op de weg langs het erf. Dit wil ik ook een paar keer rijdend gaan doen om daarna een ritje in het bos te gaan maken met onze andere bomproof paard!