Kev schreef:maar als een paard met veel potentie niet rechtgericht, ontspannen en met aanleuning loopt dan kan je toch geen winst rijden want dat is waar het helemaal om draait in de dressuur, het scala van de africhting!
Maar als het paard een paar geweldige stukken laat zien (voor een 8). Zal je als jury toch echt een 8 geven voor die oefening. Dat het paard tussendoor onrustig is in de aanleuning reflecteerd op de punten bij de onderdelen waar dat gebeurt en op het punt bij onderdeel 27.
Het gaat hier wel om het L, niet om het Z.
Met een paar 'zwabbers' is het in het L best mogelijk om op een wp uit te komen. In het Z is dat een heel ander verhaal.
Bovendien (correct me if I'm wrong) is het een combinatie van rechtgerichtheid, ontspanning en aanleuning waarop het cijfer gebaseerd is. Het kan best zijn dat het paard voldoende rechtgericht en ontspannen is maar loopt te ouwehoeren qua aanleuning. Kun je altijd nog op een 5 uitkomen.