scheren of niet??

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
plutolover

Berichten: 11848
Geregistreerd: 30-07-04

scheren of niet??

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-10-09 13:17

Tja dit zal wel de zo veelste zijn maar toch plaats ik hem.

Ik train me hafje best wel intensief. Waardoor hij erg zweet. Hij heeft wel al een dikkere vacht dan de jaren ervoor en zweet dus ook eerder. Maar ik zit nog erg te dubben wat ik moet doen. Aangezien hij de vorige winters ondanks ook wel een vachtje hij ook wel zweete alleen een klein beetje op zijn hals. Nu is het echt zijn hals, boven benen, lies, buik.

Verder heeft hij nu ook een ongevoerdere regendeken met fleece om.

Aan de andere kant denk ik ik wacht tot het kouder wordt en mischien valt het zweten dan nwel mee? Verder stap ik hem wel goed uit tot hij op adem is, doe zweet deken om en daarna zijn ongevoerde fleece deken. Maar meestal is zijn nek dan nog wel nat.

als ik hem scheer dan doe ik zo race streep. Maar heeft hij dan nog wel genoeg aan zijn ongevoerde deken? Want ik wil die deken gewoon de hele winter op. Dus ook als het kouder wordt. Omdat hij verder wel een vacht heeft

Dit heb ik al 2 jaar met zijn deken gedaan en dat ging gewoon super. alleen toen zweete hij stukken minder snel.

Ik vind het dus erg lastig. Vooral voor de wagen en tijdens de les zweet hij natuurlijk meer. Verder hebben we wel een solarium dus mischien als hij die dagen zo zweet dat ik em daar onder zet. Maar dat is al gouw 3x in de week en zo muntje kost 60 cent. Valt mee kan het ook makkelijk betalen maar als je uitrekend gaat het wel wat kosten :P

Maarja kan je ook bijv in dec nog een race streep scheren?? En als ik zo streep scheer moet hij dan ook een dikkere deken hebben?

Marieke_K

Berichten: 12899
Geregistreerd: 03-06-04
Woonplaats: ****

Re: scheren of niet??

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-10-09 13:33

Die van heeft gisteren zijn racestreep gekregen :D (onderkant hals, en buik kaal). Hij staat nu met de koude scherpe wind met een 0 grams regendeken op (hij staat nog 24/7 buiten). Die zal er wel af gaan als ze weer naar binnen gaan s nachts.

Vorig jaar heb ik hem ook zo geschoren en heeft hij geen deken op gehad (ook niet toen het ging vriezen, hij had toen al weer wat langer haar op de geschoren plekken).

Zonder deken kan dus prima, en ook in december kan je nog wel scheren, maar ik zou het zelf liever niet doen. Je hebt kans dat je een lelijke zomervacht krijgt als je laat scheert (vanaf januari gaan ze toch al weer verharen), maar het is dan ook wel ineens extreem koud voor je paard. Als je nu scheert is er al weer heel wat haar aangegroeid als het december/januari wordt (maanden dat het echt koud kan zijn). Dan gaan ze net met wat meer haar de koude maanden in :)

Of je scheert of niet.. Tsja.. die keus moet je zelf maken. Die van mij zweet met een volle vacht ook als het koud is. Ik merk aan hem dat hij net wat lekkerder in zijn vel zit met wat minder haar (dus minder warmte).

Arabesk

Berichten: 28703
Geregistreerd: 19-03-04
Woonplaats: Aan de dijk tussen Hoorn en Enkhuizen

Re: scheren of niet??

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-10-09 16:04


Sigrid

Berichten: 2969
Geregistreerd: 11-09-07
Woonplaats: Amsterdam

Re: scheren of niet??

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-10-09 10:53

[VSW] > [SV]